Linnar Viik: inimene klooniti juba 2000. aastal

22. veebruar 2001, 15:24

Aastal 2000 leidis tõenäoliselt aset juhtum, mille käigus klooniti inimene. Ta võib olla praegu juba mõnekuune imik, kirjutab tänases Eesti Ekspressis peaministri nõunik Linnar Viik.

Viik kirjutab, et kloonitud inimene ei tulnud ilmselt ilmale välklampide sähvides. Tema eluteed ei kajasta meedia, ta ei pruugi kunagi teada saada, et on kloonitud oma õnnetult hukkunud mõneaastasest originaalist.

Tema vanemad pole ekstsentrilised miljonärid, vaid korralikud inimesed, mõnes mõttes isegi tüüpiline maailma paarikümne heaoluriigi keskklassi perekond.

Kloonimist ei kureerinud mitte Nobeli laureaat, vaid üks kümnetest tuhandetest geneetika spetsialistidest, keda ei ajendanud selleks raha ega janu olla esimene
inimkloonimist edukalt lõpuni viinud teadlane, vaid inimlik kaastunne.

Kloonitud lapse vanemaid ei huvitanud teadmine, et toimunu ei pööra aega tagasi, ei too tagasi nende mälestustes olnud last, nad soovisid vaid musta lindiga naeratava lapsefoto asemel tagasi oma last.

Linnar Viik väidab, et maailm ei pääse niikuinii inimese kloonimisest, sellepärast oleks targem end selleks ette valmistada.

Eestis on praegu vähemalt kaks asutust, kus inimese kloonimiseks vajalikud teadmised ja tehniline keskkond on olemas või kujunemas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing