Valvurite nappus paneb ESSi vange valvama

Vangivalvurite nappus sunnib justiitsministeeriumit pidama läbirääkimisi turvafirmaga ESS, kellelt loodetakse tulevikus abi vangide valvamisel, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Justiitsministeerium palus, et me tutvustaksime neile oma võimalusi,? ütles eile turvafirma ESSi avalike suhete direktor Indrek Lindsalu. ?Praegu töötame selle nimel, et leida konkreetsed lahendused.?

Lindsalu sõnul on ESS võimeline müüma vanglatele nii tehnilist kui ka mehitatud valveteenust, kuid selleks on vaja esmalt muuta seadusakte, mis piiravad praegu turvafirma töötajate õigusi vangide valvamisel ning relva kasutamisel.

Justiitsministeeriumi pressiesindaja Kristiina Herodes ütles, et erasektori kaasamiseks vangide valvamisele tuleb korraldada riigihankekonkurss ja seetõttu ei saa ESSi kui kindla partneriga veel arvestada.

Tema sõnul saab erasektor osutada vangide valvamisel vaid üksikuid teenuseid, nagu näiteks piirdeaia valvamine ning vangide konvoeerimine.

Tänaseks pidid vanglad ametist vabastama kõik vangivalvurid, kellel on teise riigi kodakondsus, kuid nende asemele pole samapalju uusi töötajaid kusagilt võtta.

2004. aasta 1. jaanuarini võivad ametisse jääda kodakondsuseta, kuid alalist elamisluba omavad vangivalvurid.

Hetkel kuum