Tippjuhid institutsioonidest optimistlikumad

ÄP 05. märts 2001, 00:00

Investeerimispanga LHV juhatuse esimees Rain Lõhmus ütles, et ei julge ennustada tänavu 10% majanduskasvu, sest see eeldab produktiivsuse kasvu, muutusi töötavades ja investeerimispoliitikas, mida ta aga tänases Eestis ei näe.

?Me kõik mäletame 1997. aasta 10% majanduskasvu, kuid see oli pigem ülekasv ja lõppes teadagi millega,? rääkis Lõhmus.

Pigem oleks reaalne loota, et tänavu tuleb 1?2% võrra suurem kasv kui eelmisel aastal, lisas Lõhmus.

Jooke ja ket?upeid tootva Ösel Foodsi juhatuse esimees Olari Taal ütles, et ennustab selle aasta majanduskasvuks 8?9%. ?Majandus käib tsüklitena. Kui praegu on tõusutsükkel, ma usun tõusu. Edu iseenesest tekitab uut edu,? põhjendas Taal.

Eelmise aasta IV kvartali 5,9% kasvu kohta märkis Taal, et ta küll pole värskemate uudistega kursis, kuid ei jaga pessimismi oodatust väiksema majanduskasvu üle. ?See on statistika, mitte tegelik elu,? lausus ta. ?Ma arvan, et kõik on kõige paremas korras.?

Tänavu tuleb ülihea, uskumatu kinnisvara-aasta, ennustas kinnisvaraärimees Ernesto Preatoni. Ta ütles, et on rahul möödunud aasta majanduskasvu numbritega. Tema sõnul on Eesti areng olnud uskumatult hea. Veel kiirema, 10% kasvu saavutamiseks soovitas Preatoni Eestisse meelitada rohkem välisettevõtjaid.

Tallinna linnapea Jüri Mõis ütles eelmise aasta IV kvartali 5,9% majanduskasvu kohta, et langus kasvutrendis teda ei üllatanud. Sellegipoolest arvas ta, et selle aasta majanduskasvu sihiks tuleb seada kuni 10%.

Tema sõnul sõltub väga palju Eesti majanduses meist endist. ?Tohutu tähtis on see, kas lubame välisinvesteeringutel sisse tulla või vaidleme, kas on neid vaja või mitte,? rääkis Mõis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing