Ülo Toomsalu • 13. märts 2001 kell 7:07

Jüri Mõisa kaaslannat ähvardati tappa

?Ma ei tea, kus Svetlanake on. Pole teda enam mitu päeva näinud. Keegi helistas talle ja ähvardas ära tappa ja nüüd ta ei julge enam kodus ööbida,? kurdab SL Õhtulehele linnapea Jüri Mõisaga Lily ööklubis aega veetnud neiu Svetlana M-i ema.

Samal ajal ööklubis olnud inimene kinnitas SL Õhtulehele, et ta ei eksi. ?Tüdruk, kes linnapeaga kolmandalt korruselt - seal on numbritoad - tuli, on tõesti Svetlana,? ütleb ta. Tänavu 30aastaseks saav Svetlana M. pole aga neljapäevast peale Lilysse tagasi tulnud. Ka tema ema on närviline ning murest murtud. Ta väidab, et tema ilmsüütu tütar on kistud räpastesse poliitilistesse mängudesse.

Ema sõnul pole noor naine seetõttu juba mitu päeva kodus käinud. Ta lihtsalt kardab oma elu pärast,? ütleb ema pisarsilmil. ?Kes siia helistas ja teda ähvardas, ma ei tea. Keegi mees oli.? Ta väidab, et pole aimugi, kus Sveta praegu redutab.

Kuid ema teab, et tol õhtul, kui linnapea Jüri Mõis ööklubis käis ja väidetavalt 1200 krooni tüdruku eest välja käis, oli ka tema tütar seal. ?Aga ta oli vaid sünnipäeval! Sveta ütles mulle, et oli küll Mõisaga mõne sõna vahetanud. Nii palju on ajakirjanduses tõde, ülejäänu on juurde mõeldud.?

Tallinna politseiprefektuuri pressiesindaja kinnitusel pole Svetlanal politseiga kunagi pistmist olnud. ?Meie andmetel on ta puhas. Teadmata kadunuks pole teda tänase seisuga tunnistatud: keegi pole käinud selle kohta avaldust tegemas.?

Hetkel kuum