Ülo Toomsalu • 20. märts 2001 kell 6:26

SLÕL: Isamaaliit peab Mõisale otsima uusi väljakutseid

Isamaaliidu valikuid pole põhjust kadestada. Samas valida tuleb ning isegi muutusteta jätkamine on erakonna teadlik valik, kirjutab SL Õhtuleht tänases juhtkirjas.

Isamaalastele on olukord eriti alandav seetõttu, et ollakse langenud bol?evistliku revolutsiooniteooria püünistesse - alamad enam ei taha ja erakond enam ei saa endistviisi valitseda.

Et stripibaaris käinud Jüri Mõis, keda kristlikul erakonnal on kange soov kohalt lahti kangutada, eilsele juhatuse koosolekulegi ei läinud, on märk tegelike jõuvahekordade kohta. Ühe kindlustuspoliisi käis Mõis välja eilsel pressikal - tänu temale seisvat koalitsioon koos. Ning isamaalased on sunnitud mõru pilli alla neelama, sest nii see ka on.

Nurka aetud isamaalaste kaitsepoos võib olla psühholoogiliselt mõistetav, sest tsentristide pressingu peale Mõisa väljavahetamine annaks Edgarile punktivõidu. Pigem venitada ning ettekäänegi organiseeritud taganemiseks tulevikus on olemas, sest laia profiiliga linnapea madala palga kurtmisi oleme juba kuulnud.

Koalitsioonil on kiire otsida roteerumist vajavale Mõisale uusi huvitavaid väljakutseid. Näiteks teha Mõisa ja Jürgensoniga vangerdus, oletab SL Õhtuleht.

Hetkel kuum