Koolilaada ainuke müüja kauples voodipesuga

16. august 2001, 09:15

Eile keskpäeval polnud Endla teatri lähedal peetavalt koolilaadalt võimalik osta ühtki vihikut ega pliiatsit, laada ainuke müüja kaubitses voodipesuga, kirjutab Pärnu Postimees.

Ülle Vaino oli esimene kaupmees, kes reklaami kohaselt juba üleeile teatri juures tühjal ehituskrundil algama pidanud koolilaadale eile kohale ilmus.

?Sõitsin täna hommikul Karksi-Nuiast siia ega osanud ilmaski ette kujutada, et olen ainuke müüja,? oli oma auto katusele ja kapotile voodipesukomplektid laiali laotanud Vaino üllatunud.

Peale padjamüüja ja mõne üksiku laadakülastaja oli laadaplatsile pargitud ka roheline päevinäinud kaubik, kust kostus meeleolukat kodumaist muusikat. Kaubiku ümber askeldas rõõmsameelne laadakorraldaja Aino Värbu, kes mobiiltelefonitsi üritas kaubitsejaid juurde meelitada.

?Ei, ma ei kahetse midagi, olen harjunud riskima,? kinnitas ta.

Platsil asub Värbu arvates mingi kuri needus, mis ei luba ei raamatukogu ehitada ega laata pidada. ?Arvan, et siia peaks sensitiivid peale saatma. Elmar Lepal on raha küll, las tellib mõne posija,? arutles laadakorraldaja.

Pärnu Postimehes ilmunud kuulutuse kohaselt pidi koolilaat alguse saama juba üleeile, kuid ka siis olid laadalised sunnitud pettunult ilma koolikaubata lahkuma, sest polnud kedagi, kes kaupa pakkunuks.

?Möödunud nädalavahetusel oli mul maakonnas kolm laata ja kogu kaup müüdi maha, nüüd sõitsid autod Venemaale, Poola ja Leetu uue kauba järele,? selgitas Värbu olukorda.

Värbu kinnitas, et ega tema tegelikult tahtnudki Pärnus laata korraldada, seda palusid temalt uue raamatukogu ehitamise reklaamimiseks ärimehed Elmar Lepp ja Garri Suuk.

?Tulin neile vastu, aga nüüd sattusin sellise jama sisse, enam ma nendega tegemist ei tee,? kurtis Värbu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing