CMR konventsioonist valmis eestikeelne õpik

Tanel Raig 09. oktoober 2001, 00:00

Suvel ilmunud ligi 500-leheküljeline raamat ?CMR ? teooria ja praktika? on autori Renee Mahla teine raamat CMR konventsioonist. Varem on Eestis ilmunud raamatutest CMR konventsiooni käsitlenud Üllar Lainela raamat ?Väike autovedude teatmik? ja Mahla eelmine raamat ?CMR konventsioon, kommentaarid?.

Uut raamatut saab Mahla hinnangul kasutada nii õpiku kui käsiraamatuna. Raamatut kaanest kaaneni lugedes saab omandada CMRi loogika ja põhimõtted, samas võimaldab astmeliselt liigendatud sisukord leida kiiresti vastuse otsitavale probleemile. Raamatu lõpus on toodud ka CMR konventsiooniga seotud riigikohtu lahendid.

Niinivirta Transpori juhataja Arno Aasma ostis kontorisse samuti ?CMR ? teooria ja praktika?. Raamat on ettevõttes kasutamiseks ettenähtud juhtudel, kui mingi vaidlusjuhtumi korral muutub oluliseks CMR konventsioon ? kindlustusjuhtumid, kauba kadumised, kauba purunemised jne. ?Kui mingi probleem on, siis on taoline raamat hädavajalik,? leiab Aasma. Ta lisab, et Renee Mahla eelmist raamatut, lühemat käsitlust CMR konventsioonist, on juba paaril korral vaidluste lahendamisel vaja läinud.

Kuigi ettetellimuste alusel trükitud raamat on peaaegu läbi müüdud, ütleb Mahl, et jätab kümmekond raamatut varuks, mida alghinnast kallimalt hätta sattunutele müüa. ?Küll ostetakse, kui miljoniline koorem kraavis kummuli ja pankrott ukse ees,? ütleb Mahl.

Raamat on suunatud eelkõige autoveos osalejatele ? eksportööridele, importööridele, autovedajatele, speditööridele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing