Luubi all Telekom ja Hansapank

Raivo Sormunen 24. oktoober 2001, 00:00

Investorite tähelepanu koondus eile nii oma kvartalitulemused avaldanud Hansapangale kui ka Euroopa telekomisektori rallist tõuke saanud Eesti Telekomi aktsiale.

Juba enne kolmanda kvartali tulemuste avaldamist vaikselt tõusule läinud Hansapanga aktsia jätkas pärast tulemuste avaldamist veel veidi kerkimist ja lõpetas päeva 138,25 kroonil ehk 1,3 kõrgemal kui päev varem. Suuresti võis eile Hansapanga aktsiat toetada üleüldine positiivne meeleolu ning prognoositust 6?7 suurem kasuminumber.

Samas peaks nii III kvartali madalad laenuprovisjonid, mis aitasid ettevõtte kasuminumbrit toetada, kui ka kvartali varade negatiivne kasv ettevõtte aktsia kiirele tõusule päitsed pähe panema.

Eesti Telekomi eilset tugevat tõusu mõjutas välisturge haaranud ostupalavik, mis oli tingitud investorite arvamusest, et paremad ajad majanduses saabuvad järgmisel aastal ja just nüüd on vaja raha börsile teenima panna.

Kuigi Eesti Telekomi GDR tegi Londoni börsil läbi vaid 1,9se tõusu, kerkis koduturul ettevõtte aktsia 5,1, tasemeni 57 krooni.

Eile oma kvartalitulemused avaldanud Viisnurga aktsia sulgemishind jäi esmaspäevaga võrreldes muutumatuks, 44 krooni. Mõnevõrra kahanes aktsia ostuäär. See on ka loogiline, kuna ettevõtte kvartalikasum 1,15 krooni aktsia kohta jäi poole madalamaks kui möödunud aasta sama perioodi näitaja. Viisnurga valulapseks oli liimpuiduvabrik, mille käimaminek on olnud aeglasem, kui loodeti, ning mis ei suuda genereerida selliseid mahte, nagu investorid soovisid näha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing