Virkko Lepassalu • 23. oktoober 2001 kell 13:17

Rahandusministeerium: 600 mln EVP-krooni võib jääda kasutamata

Rahandusministeerium teeb pressitalituse teatel ettepaneku vältimatult pikendada erastamisväärtpaberite väljaandmise ja kasutamise tähtaegu seoses maa tagastamise ja erastamise venimise ja maareformi lõppetapi ümberkavandamisega.

Selleks pakub ministeerium välja kas jätkata senist tähtaegade samm-sammulise pikendamise taktikat või pikendada tähtaegu põhiliste reformiprotsesside oodatava tegeliku vaibumiseni 2005. aastal.

Esimesel juhul tuleks EVPde väljaandmist ja kasutamist esialgu pikendada ühe või pooleteise aasta võrra - kuni arvatava ühinemiseni Euroopa Liiduga.

Seejärel oleks võimalik vastavalt olukorrale adekvaatsemalt otsustada, kas ja millistel tingimustel tuleb maareformi ja EVPde kasutamist jätkata. Kuid prognoosi kohaselt jääks 2003. aasta lõpuks ikkagi veel kasutamata kuni 600 miljonit EVP-krooni.

Teisel juhul kasutatakse lõpptähtajaks ära enamik väljaantud EVPdest ning ei teki vajadust anda vara kompenseerimise jätkamiseks ja EVP-jääkide konverteerimiseks välja riigi võlakirju. EVPde turuhind võib mõnevõrra langeda, mis peaks soodustama erastatava maa väljaostmist - ka järelmaksu puhul.

Hetkel kuum