Ülo Toomsalu • 25. oktoober 2001 kell 7:14

Eesti Energia nõuab surnult elektriraha

Eesti Energia andis surnule elektriarve tasumiseks kümme päeva. Mitu aastat tagasi manalateele läinud meest ähvardab elektrist ilmajäämine, kirjutab SL Õhtuleht.

?Viimati maksis isa elektri eest 1999. aasta märtsis, paar kuud hiljem ta suri. Nüüd aga saatis Eesti Energia isa nimele teatise ja nõuab elektrivõla tasumist,? imestab poeg Meelis Semm isa Harri kodumaja ees ja sügab kukalt: miks Eesti Energia ärkas just praegu - varem pole teatisi saabunud.

Eesti Energia teatis annab manalateele läinud mehele kümme päeva aega elektri eest tasumiseks. ?Vastasel juhul oleme sunnitud lõpetama teie tarbimiskoha elektriga varustamise,? seisab karmis kirjas.

Meelis Semmi sõnul on isa korter paar viimast aastat tühjana seisnud, sest pisikeses külakeses pole kellelgi korteriostu vastu huvi. ?Plaanin sinna ise elama minna,? ütleb Räpinasse sissekirjutatud Meelis.

Peale Harri Semmi saatis Eesti Energia ähvarduskirja mitmele Ruusa küla ja selle lähiümbruse elanikule, kes juba aastaid maamullas puhkavad.

?Meile keegi teada ei anna, kui inimene sureb, pole ju kohustatud,? põhjendab Eesti Energia pressiesindaja Kaie Saar, miks firma saadab teatisi aastaid surnud inimestele. Ka polevat Eesti Energial ühendust rahvastikuregistriga, kust selliseid andmeid lihtsalt saab.

Kaie Saare sõnul ei tühista Eesti Energia kliendi surma puhul elektriarvet. ?Igal tarbimispunktil on kas pärija või uus omanik, kes võtab üle kõik õigused ja kohustused,? selgitab Saar. ?Eeldame, et pärijad teevad lepingu oma nimele. Eesti Energia kogemus näitab, et tavaliselt maksavad elektriarve pärijad või omaksed. Kui neid pole, peab elektriarve tasuma omavalitsus.?

Hetkel kuum