Inno Tähismaa • 25. oktoober 2001 kell 9:29

Põlvas algab homme Kagu-Eesti ettevõtlusmess

Põlva Kultuuri ja Huvikeskuses algab homme kell 11. kahepäevane Kagu-Eesti ettevõtlusmess, mis toimub juba kümnendat korda ning mille avab Eesti Vabariigi president Arnold Rüütel.

Kagu-Eesti ettevõtlusmess on ainukene mess Lõuna-Eestis, mida on korraldatud järjepidevalt kümme aastat ning mis koondab eelkõige selle piirkonna ettevõtjad. Messil osaleb üle poolesaja eksponendi, kes on valdavalt pärit Kagu-Eestist.

Kagu-Eesti ettevõtlusmessi ühe korraldaja, SA Põlvamaa Ettevõtluskeskus konsultandi Annika Jõksi sõnul on oktoobri viimasel nädalavahetusel aset leidev mess muutunud omalaadseks Põlva sümboliks. ?Samas pole tegemist kaugeltki mitte ainult Põlva üritusega, kui me vaatame messi eksponentide nimekirja, siis seal on ettevõtteid ka Valga- ja Võrumaalt, mistõttu pole sõna Kagu-Eesti messi nimes juhuslikult,? rääkis Jõks.

Kagu-Eesti ettevõtlusmessi raames on igal aastal peetud konverentse ja seminare ning erand pole ka juubelimess. 26. oktoobril kell 12 algab Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse saalis tööhõiveteemaline konverents ?Avameelselt tööelust?, mille eesmärk on leida lahendusi maakonda painavatele tööhõiveprobleemidele.

Ettevõtlusmess pakub messikülaliste tööhõive probleemidele ka praktilisi lahendusi. Messi peapinna üks eksponentidest on Tartu vangla, mis on messile tulnud selleks, et leida endale siit piirkonnast tööjõudu.

Oma projekti tutvustab ka Põlva lähedale bioplastitehast rajav AS Estbiotech, mis peaks tulevikus maakonda tooma sadu uusi töökohti. ASi Estbiotech juhatuse liikme Valmar Visnapuu sõnul on esitlus suunatud kõigile messi külastajatele. ?Tahame anda ülevaate projekti hetkeolukorrast,? ütles ta. Samuti on messil väljas tööjõudu vahendav Tartu noorte tööbörs- infokeskus ning traditsiooniliselt on avatud ettevõtjate teabetuba.

Ettevõtjad saavad aga messil kohtuda Krediidi ja Ekspordi Garanteerimise Sihtasutuse KredExiga, kes tutvustab messil nii pangalaenude kui ka ekspordiriskide garanteerimist.

Tänavuse messi üks omapärasemaid eksponente on MTÜ CD Movie Production, mis koos OÜ Multifilmiga näitab ühe animafilmi sündi. Laupäeval demonstreerib messil anima ? ja lühifilmidest koosnevat filmiprogrammi suvel üle Eestilist kuulsust kogunud kinobuss.

Kõigile perenaistele peaks aga messikorraldajate hinnangul suurt huvi pakkuma kohvik, kus Itaalia, Soome ja Eesti ühisprojektis Materra osalevad Põlvamaa naised pakuvad taimeteesid ning rahvustoite.

Kagu-Eesti ettevõtlusmessi korraldavad SA Põlvamaa Ettevõtluskeskus, Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus ning Põlva Maavalitsus. Kagu-Eesti ettevõtlusmessi külastas möödunud aastal ligi 3000 inimest

Hetkel kuum