Liina Leiten • 8. november 2001 kell 22:00

Krediidisummat võib tagastada kahel viisil

Määratud maksega krediitkaardi saamiseks peab taotlejal olema kindel töökoht ja regulaarne sissetulek. Üldjuhul peab netosissetulek olema vähemalt 4000 krooni. Sissetulekust sõltub kaardilimiit. Näiteks kui Hansapangast kaarti taotleva inimese sissetulek on 4000?10 000 krooni, siis on maksimaalseks krediitkaardilimiidiks ühe kuu netosissetulek. Kui taotleja netosissetulek on üle 10 000 krooni kuus, siis võib limiit olla kahe kuu netosissetuleku suurune.

Kasutuslimiidiga 1000?4999 krooni on Ühispanga väljastatav krediitkaart Classic 1000/Standard 1000, mille puhul peab taotleja töötasu ületama limiidi pooleteisekordselt. Classic 1000/Standard 1000 aastatasu on 50 krooni. Erinevalt teistest kaartidest, mille puhul kaardiga maksmine on tasuta, tuleb selle kaardiga makstud summadelt tasuda lisaks 1,5. Sularaha Classic 1000/Standard 1000ga välja võtta ei saa.

Enamasti saab krediitkaartide juurde vormistada kuni kaks paralleelkaarti vähemalt 18aastasele pereliikmele, millega saab kasutada põhikaardi krediidilimiiti.

Hansapangas on lisaks tavalistele Visa ja Eurocard/Mastercardi krediitkaartidele olemas Statoil Eurocard/Mastercard, mis annab hinnasoodustusi Statoili jaamades Eestis, Lätis ja Leedus.

Vaba tagasimaksega krediitkaartidel puudub erinevalt määratud maksega kaardist nii taotlemistasu kui ka aastamaks. Hansapangast vaba tagasimaksega Trump-kaardi taotlejal peab sissetulek olema 4000 krooni kuus, sama suur on minimaalne krediidilimiit.

Kasutatud limiidilt tuleb tasuda intressi 16 aastas, mis kantakse maha kliendi kontolt kord kuus kaardiomaniku poolt määratud kuupäeval. Kaart antakse välja kaheks aastaks ning see pikeneb automaatselt.

Ka Trump-kaardile on võimalik vormistada kaks lisakaarti ? seda kas sugulasele, sõbrale või pereliikmele.

18?25aastased tudengid võivad taotleda Trump-kaarti ka väiksemate sissetulekute korral. Tudengi Trumbi puhul piisab, kui viimase kuue kuu sissetulek on olnud vähemalt 1000 krooni kuus. Suuremad sissetulekud lubavad suurendada ka kaardi limiiti.

Eraldi tootena on võimalik võtta omale Hansapanga ja Kaubamaja Trump-kaart, millega saab kasutada kõiki Kaubamaja kliendikaardi omanikele pakutavaid soodustusi Tallinna Kaubamajas, Tartu Kaubamajas ja Selverites. Hansapanga ja Kaubamaja Trump-kaardi väljastamistasu on 500 krooni.

Ühispanga aastamaksuta Magneti krediitkaardiga, mis täidab ka järelmaksufunktsioone, saab teha nii kindlaid kui vabu tagasimakseid. Magneti krediidilimiidiks võib olla kuni neljakordne netopalk. Kaarti võib siduda ka valuutakontoga. Magnetil pole väljastamis- ega aastatasu, intress on 16.

Ühispangas võib ka tavalisele krediitkaardile juurde vormistada järelmaksu, mis võimaldab kaardiga makstud summade eest tasuda 2?36 kuu jooksul. Ühele krediitkaardile võib vormistada ka mitu järelmaksu, kuid järelmaksude summa ei tohi ületada kahekordset kaardi kasutuslimiiti. Sarnaselt Trumbiga on ka Ühispanga järelmaksu intress 16 aastas järelmaksu tasumata summalt.

Suurema sissetulekuga usaldusväärsetele klientidele väljastavad pangad kuldkaarte, millel ca 2000kroonine aastatasu ja tavakaartidest suurem krediidlimiit. Kuldkaartidega kaasneb kogu maailmas kehtiv reisi- ja õnnetusjuhtumikindlustus. Hinna sees võib olla muidki lisateenuseid.

___________________________________________

Vt. ka tabelit: Rahvusvaheliste krediitkaartide tingimused. Kuldkaardid

Hetkel kuum