Ülar Lauk • 8. november 2001 kell 14:01

Michael Bloomberg on USA ajaloo rikkaim ametnik

Aastavahetusest New Yorgi linnapeana tööd alustav Michael Bloombergi on juba nimetatud rikkaimaks ametnikuks USA ajaloos. Temaga võib varanduselt ja valimiskampaaniale kulutatud summadelt võistelda üksnes endine asepresident ja New Yorgi osariigi kuberner Nelson Rockefeller, kommenteerib Gazeta.ru.

Kulutades valimiskampaaniaks pretsedenditu summa - eri hinnagutel 45 kuni 80 mln dollarit, sai finantsuudiste kompanii Bloomberg L P omanik võimu linnas, mis pärast terroriatakki on kaotanud 100 000 töökohta ja kümneid miljardeid dollareid otseste ja kaudsete kahjudena.

Esinedes oma toetajate ees öösel pärast valimisvõitu, teatas Bloomberg, et kavatseb ühendada kõiki njujorklasi vaatamata parteilisele, rassilisele ja usulisele kuuluvusele ning luua ajaloo parim juhtimismeeskond USA suurima linna majanduse õitsengu taastamiseks ja arenguks.

4 miljardi dollari suuruse varandusega Bloomberg demonstreeris end valijatele eduka ärimehena, kes tühjalt kohalt lõi globaalse finantsinformatsiooni edastamise süsteemi, milleta professionaalsed mängurid börsil läbi ei saa.

1981.a. loodud infoimpeerium tegutseb 128 riigis ja omab üle 8000 kaastöölise. Agentuuris Bloomberg News töötab 1200 ajakirjanikku.

Bloomberg lubas oma firma, mis on registreeritud tema kodulinnas Bostonis, üle tuua Manhattanile ja sellega tuua linna uusi töökohti ja makse. Mis puutub linnapea palka, siis sellest ta muidugi loobus.

<#Gazeta.ru=http://www.gazeta.ru/corridors.shtml>

Hetkel kuum