ÄP fototoimetus • 14. november 2001 kell 22:00

Tallinna ümbrusse tuleb ADSL

Augustis sai WDSLi ehk juhtmeta ADSLi tellida Mähel ja Muugal, novembri algusest on see võimalik ka Tabasalus. Kuhu levipiirkond edasi laieneb, Eesti telefonist veel öelda ei teatud.

Seni oli piirkondades, kus tuli leppida traadita telefoniga üliaeglase internetiühendusega, võimalus valida ka traadita Interneti pakkujate teenuseid, kelle püsiühenduse hind kodutarbijale kohati liiga kõrgeks jäi, samas kui telefoni eest tuli maksta eraldi niikuinii.

Ligi 45 kliendiga Atlas WDSL (Wireless Digital Subscriber Line) teenus võimaldab püsiühendust ning samaaegselt ka tavatelefoniga rääkida.

Eesti Telefoni traadita interneti püsiühenduse allalaadimiskiiruseks on kuni 256 kilobitti sekundis ja üleslaadimiskiiruseks kuni 64 kilobitti sekundis, mis on näiteks tunduvalt aeglasem kui samas piirkonnas (Mähel ja Muugal) kallimat püsiühendusteenust pakkuval KPNQwestil.

Atlas WDSL kasutaja saab tasuta e-posti aadressi, tasuta kodulehekülje püstitamise võimaluse ja tasuta kettaruumi Atlase serveris e-posti (kuni 5 MB) ja kodulehekülje (kuni 5 MB) hoidmiseks. Liitumistasu on 1990 krooni ja kuutasu 990 krooni, selle raha eest saab ka WDSL klienditerminali rentida ning maksta ära tavatelefoni liitumis- ja kuutasu.

WDSLi piirkond katab momendil 10 km ümber Teletorni ja 10 km ümber Tabasalu. Loomulikult ei tähenda see, et selles sektoris igal pool WDSLi paigaldamiseks piisavalt raadiolevi on. Eesti Telefoni spetsialistid võivad tasuta testida, kas teenuse soovija saab seda oma asukohta tellida. ?Hinnanguliselt võiks klientide arv selles piirkonnas olla ca 8000 ilma Tallinnata,? ütles ÄP-le Ain Parmas Eesti Telefonist, ?kuid need kõik ei ole kindlasti potentsiaalsed WDSLi-kasutajad?.

Autor: ÄP

Hetkel kuum