15. november 2001 kell 15:06

Tallinna volikogu algatas Liisa Pakosta umbusaldamise

Tallinna volikogu liikmed algatasid täna umbusaldamise abilinnapea Liisa Pakosta umbusaldamise, avaldusele on lisaks Keskerakonna liikmetele ja sõltumatutele poliitikutele alla kirjutanud ka kaks reformierakondlast, kirjutab Eesti Päevaleht Online.

Volinikud heidavad Pakostale ette oma töös ja tegemistes volikogu kinnitatud eelarve täitmisest mitte kinni pidamist ja volikogu otsuste süstemaatilist eiramist. Samuti linna eelarveliste vahendite ebaefektiivset kasutamist ja volikogu saadiku Igor Pissarevi noortelaeva Tallinn puudutanud arupärimisele vastamata jätmist.

Reformierakonnast kirjutasid umbusaldusavalduse alla Tarmo Leinatamm ja Priit Vilba. Abilinnapea umbusaldamist nõuavad ka Ain Allas, Aino Runge, Kalle Mihkels, Helle Kalda, Leonid Tsingisser, Pavel Starostin, Elmar Sepp, Vilja Savisaar, Madis Martinson, Vladimir Panov, Siiri Oviir, Liina Tõnisson, Jaak Vihmand, Ain Seppik ja Tatjana Vassiljeva.

Tallinna abilinnapea Liisa Pakosta sõnul on umbusaldusavaldus poliitiku elus tavaline. 'Koos linnavalitsusega on mind ka enne püütud umbusaldada. Mind tõesti huvitab see põhjus. Sest kui ma lasen silmade eest läbi viimase 1,5 aasta jooksul tehtud umbusaldusavaldused, siis peamiselt on aluseks olnud väljaütlemised ajakirjanduses või see, et ei oska linna juhtida,' ütles Pakosta Eesti Päevaleht Online"ile.

Pakosta umbusaldusavaldus tuleb volikogus arutusele 29. novembril.

Hetkel kuum