16. november 2001 kell 8:51

Dell jätkab kasumlikku arvutite tootmist

Dell Computer teatas, et nõrk nõudlus arvutite vastu ning madalad hinnad kukutasid arvutitootja kolmanda kvartali kasumit 36%.

Kuigi Delli neljanda kvartali tulemused ei pruugi paraneda on ta ainuke suur arvutitootja, kes on sellel perioodil teeninud kasumit, kirjutab Wall Street Journal.

Maailma suurima arvutite tootja kolmanda kvartali (lõppes 2. november) kasum oli 429 mln dollarit (7,6 mld krooni) ehk 16 senti aktsia kohta.

Käive langes võrreldes möödunud aasta kolmanda kvartaliga 10% ning oli 7,47 mld dollarit (132 mld krooni).

Tulemus oli aga siiski veidi parem kui ettevõtte augustis enda kolmanda kvartali tulemuseks prognoosis.

Siis lootis ta saada 15-16 sendi suuruse kasumi aktsia kohta ning 7,2-7,6 mld dollari suuruse käibe.

Delli sõnul loodab ta neljandas kvartalis umbes samasuurt kasumit kui kolmandas kvartalis ning 7,6 mld dollari suurust käivet.

Delli kasumiprognoos läheb kokku Wall Streeti prognoosidega, kuid käibeprognoos on mõnevõrra väiksem First Call/Thomson Financiali poolt prognoositud 7,75 mld dollarist.

Kuigi Delli kasum ja käive kahanesid suutis ta kvartaliga oma turuosa suurendada.

Kvartaliga saatis ettevõtte oma tehastest välja 4,1 mln arvutit ehk 8% rohkem kui möödunud aastal, samas kui kogu tööstusharu mahud on selle ajaga kahanenud 14% võrra.

Enne tulemuste avaldamist tõusis Delli aktsia Nasdaqi börsil 0,8%, tasemeni 27,69 dollarit.

Järelkauplemises on aga aktsia odavnenud 27,30 dollarini.Sellegipoolest on aga aktsia jõudnud aasta algusest kosuda juba 56% võrra.

Hetkel kuum