26. november 2001 kell 15:00

Linnavalitsus peab võimalikuks kulusid kärpida kuni 130 mln krooni ulatuses

Tallinna linnavalitsus arutas pühapäevasel erakorralisel eelarveteemalisel kabinetinõupidamisel 2002 eelarve kulude kärpimise võimalusi.

Linnapea Tõnis Palts pidas kuni nädala lõpuni läbirääkimisi kõigi linnavalitsuse liikmetega nende haldusala jooksvate kulude kärpimise üle. Eelarve oli teemaks ka tänasel kabinetiistungil. Tänaseks kavatseb linnavalitsus kärpida järgmise aasta eelarves kulusid kuni 130 miljoni krooni ulatuses.

Linnapea Tõnis Paltsu hinnangul võib sellise mahuga kulude kärpimise juures olla mõttekas isegi uue eelarve esitamine linnavolikogule. 'Meie enda pingutused kulude kärpimise osas ning riigi poolsed lubadused toetada meie tulude poole suurendamist muudavad olukorda juba oluliselt,' rääkis Palts. 'Volikogule eelarve esitamisel lootsime nendele võimalustele, nüüd tundub, et on põhjust eelarvele uue pilguga vaadata. Meie kulude kärpimine ning riigi toetus tulude suurendamisel avaldab kindlasti positiivset mõju ka linna laenukavale. Seda otseselt järgmise aasta eelarves ning kindlasti pikas perspektiivis, kuna kulude osa on vähem ja tulude osa paranenud.'

Samuti loodab Palts esitada rahandusminister Kallasele uute arvutustega eelarveprojektsiooni. 'Ilmselt on ka see töövariant aga loodame, et Kallas arvestab sellega,' märkis Palts. 'Ja ootame ikka ka väga Kallase lubatud linna tulude suurendamiste osas konkreetseid ettepanekuid,' lisas linnapea. 'Meie kohtumisel kokkulepitud riigipoolse toetuse valguses on meie laenukava juba päris konservatiivne,' kinnitas Palts.

Hetkel kuum