Õpikukirjastaja Avita vara võib minna arestimisele

29. november 2001, 08:10

Maksuamet kavatseb arestida õpikukirjastuse Avita vara, kui kirjastus jätab kohtuotsuse vastaselt maksmata kaheksa miljoni krooni suuruse võla, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kahe astme kohus on Avita maksupettuses süüdi tunnistanud ja nüüd tuleb meil tegeleda probleemiga, kuidas raha kirjastuselt kätte saada,? lausus maksuameti nõunik Koit Luus.

Kui Avita ei kavatse maksuametile võlga tasuda, tuleb Avita pangaarve ja vara tema sõnul arestida.

?Ei saa ka välistada, et maksupolitsei algatab firma juhi Ly Aunaste suhtes kriminaalasja või teeb maksuamet majanduspolitseile avalduse kriminaalasja algatamiseks,? lisas Luus.

Ly Aunaste on seotud maksupettuse skeemides osalenud firmadega ning tema allkiri seisab enamikul dokumentidel.

Umbes poolt Eesti õpikukirjastuse turgu omavat Avitat kohtus esindanud advokaat Marti Hääl lausus, et kirjastus kaebab kohtuotsuse kindlasti edasi. ?Kassatsiooni kaebus riigikohtusse on ettevalmistamisel,? ütles ta. ?Meie arvates ei ole kohtuotsuse tegemisel olulistele asjaoludele tähelepanu pööratud ja seetõttu on minu kliendi huvid saanud kannatada.?

Möödunud reedel jättis Tallinna ringkonnakohus muutmata halduskohtu 30. aprilli otsuse, mille kohaselt mõistis kohus OÜ-lt Kirjastus Avita välja ligi kaheksa miljoni krooni suuruse maksuvõla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing