ET kuutasud tõusevad 1. jaanuarist

30. november 2001, 14:08

Eesti Telefoni digitaaltelefoni abonenttasud tõusevad kodutarbija jaoks 75 kroonilt 98 kroonile, ärikliendi kuutasu jääb 120 kroonile. Uue äripaketi Plusspakett kuutasuks on 280 krooni.

Uuest aastast võtab AS Eesti Telefon sarnaselt mobiilsidefirmadele kasutusele kõnesidepaketid, et võimaldada rohkem helistavatel klientidele kasutada odavamaid minutihindu.

Eesti Telefoni klientidel on võimalik valida edaspidi kolme paketi - Kodupaketi, Äripaketi ja Plusspaketi vahel. ?Tänu pakettidele saame pakkuda kliendi tarbimisharjumustele vastavat paindlikku hinnakujundust,? selgitas Eesti Telefoni juhatuse liige Ahto Orav. ?Kliendid, kes helistavad rohkem, saavad kõrgema kuutasu eest kasutada odavamaid minutihindu.?

Kodupakett on mõeldud eeskätt nendele, kes kasutavad telefoniühendust helistamiseks või internetis surfamiseks üsna mõõdukalt. Kodupaketi omanikel on võimalik endale tasuta valida kaks kõige sagedamini valitavat tavatelefoninumbrit sõbranumbriks ja helistada neile soodsamate minutihindadega - 22 senti normaalajal, 18 senti õhtul ja 9 senti öösel. Sõbranumbriks saab valida kõiki Eesti Telefoni võrgus asuvaid telefone (välja arvatud interneti sissehelistamisekeskuse numbreid, taksofoni- ja teenusnumbreid). Kahte soodushinnaga sõbranumbrit võimaldab Eesti Telefon seetõttu, et telefonikasutajad teevad keskmiselt ligi 40% kõnesid just kahele tavatelefoninumbrile. Tavatelefoni kuutasu on Kodupaketis analoogjaama telefonidel 84 krooni ja digitaaljaama telefonidel 98 krooni. Ülejäänud toodete kuutasud (ISDN-ühendused ja kõneboonused) senisega võrreldes ei muutu.

Eesti Telefoni juhatuse liikme Ahto Orava sõnul ei olnud Kodupaketi kasutajatele võimalik säilitada senist eraklientide tavatelefoni kuutasu, kuna see oli selgelt alla omahinna. ?Alla omahinna teenuse pakkumine kahjustab konkurentsi arengut telekommunikatsiooniturul ning takistab teistel operaatoritel investeerimast oma fiksvõrgu rajamisse, kuna nad ei ole olnud suutelised pakkuma klientidele tavatelefoniühendust odavama hinnaga, kui Eesti Telefon seda seni tegi,? selgitas Orav.

Äripakett sobib eeskätt neile, kes helistavad peamiselt tööajal ja sageli välisriikidesse. Minutihind on Äripaketis Eesti piires lauatelefonidele helistamisel ööpäev läbi 28 senti. Rahvusvaheliste kõnede hinnad on kuni 15% odavamad Kodupaketi omadest. Tavatelefoni kuutasu on Äripaketis võrdne seniste ärikliendi kuutasudega, see on analoogjaama telefonidele 105 krooni ja digitaaljaama telefonidele 120 krooni, liitumistasu langeb aga seniselt 3000 kroonilt 824 kroonile.

Plusspakett on suunatud eeskätt neile, kes on aktiivsed helistajad või interneti sissehelistamisteenuse kasutajad. Plusspaketi kasutajad saavad helistada Eesti piires kõigile tavatelefonidele normaalajal hinnaga 20 senti minut, soodusajal 15 senti minut ja öösel 10 senti minut. Samad minutihinnad kehtivad ka interneti sissehelistamiskeskuste kasutamisel, samuti on kuni 1 krooni võrra odavam mobiilvõrkudesse ning kuni 25% odavam välismaale helistamine. Tavatelefoni kuutasu on Plusspaketi kasutajatele 280 krooni.

Kõik pakettide kasutajad saavad soovi korral valida endale sobiva kõne- ja internetiboonuse, mille kasutamisel on minutihinnad veel kuni 25% odavamad.

Uuest aastast on kõik erakliendid automaatselt Kodupaketi kasutajad, ärikliendid aga Äripaketi kasutajad, kui nad ei ole detsembrikuu jooksul valinud teisiti. Samuti jäävad kehtima kõik Eesti Telefoniga sõlmitud lepingud ning pakettidega liitumiseks ei pea sõlmima täiendavaid lepinguid. Paketti saab vahetada ööpäev läbi kliendiinfo tasuta telefoni 165 või kodulehekülje www.et.et.ee tellimiskeskkonna kaudu. Järgnevatel kordadel on paketivahetustasu 90 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing