ÄP fototoimetus • 6. detsember 2001 kell 22:00

Pensioni planeerijail tasub kiirustada

Kui pensionifondi osakud osta või kindlustuse sissemaksed teha veel sel aastal, siis saab tehtud investeeringutelt tulumaksu osa tagasi poole aasta pärast. Kui aga need rahapaigutused jätta jaanuarikuusse, siis tuleb maksuametilt tagasi saadavat raha oodata poolteist aastat. Samas ei tohi jätta pensioniinvesteeringuid ka aasta viimastele päevadele. Nii näiteks tuleb arvestada, et pensionifondi osakuid ostes kulub ostukorralduse tegemisest kuni väärtpaberite jõudmiseni investori kontole paar päeva ning selleks, et kindel olla, et investeering sellesse aastasse jääks, tuleb ostukorraldus teha 2?3 pangapäeva enne aasta lõppu. Jälgida tuleb ka, et fondi või kindlustuse sissemaksed ei ületaks 15 maksustatavast tulust.

Pensionifondi osakute ostmiseks tuleb pangakontoris või internetipangas avada väärtpaberikonto, kui seda varem tehtud pole. Eraisikutele on väärtpaberikonto avamine tasuta. Küll aga tuleb iga kuu maksta 10 krooni konto hooldustasu.

Osakuid saab samuti osta nii pangakontorist kui ka intenetipangast ning seejuures tuleb maksta teenustasu, mis ühekordse sissemakse korral on 20 krooni. Sõlmida võib ka püsikorralduslepingu, millega tehakse fondi regulaarseid sissemakseid.

Autor: ÄP

Hetkel kuum