Internetipõhine riiklik andmebaas kevadel kasutusvalmis

11. detsember 2001, 12:19

Hõlbustamaks erinevate riiklike andmebaaside kasutamist valmib uue aasta alguskuudel X-tee süsteem, mis võimaldab nii asutustel kui ka eraisikutel pärida andmeid läbi interneti.

?Maksumaksja ei pea enam lippama mitmete ametkondade vahet, sest andmed jõuavad temani palju mugavamat teed pidi,? tutvustas teede- ja sideministeeriumi asekantsler Mait Heidelberg X-tee süsteemi.

Selleks, et saada andmeid erinevatest riiklikest registritest, saab pöörduda kodanikuportaali kaudu ametniku poole. Teenus peaks 7 päeva nädalas ja 24 tundi ööpäevas olema kättesaadav 2003. aastast.

?See on kõige nähtavam osa sellest X-tee projektist, kus end identifitseerides läbi internetipanga ja ID-kaardi saab ette teenuste nimekirja, mis tuleb andmekogude poolt koos kirjeldustega,? kirjeldas Aleksander Reitsakas ASist Cell Network, kes võitis aasta alul läbi viidud riigihanke konkursi programmeerimise ja korraldustöö osas.

Sellel aastal eraldas riik eelarvest X-tee projektile 5 mln krooni, järgmise aasta eelarvekavas on ette nähtud 13 mln. ?Kokkuvõttes tuleb see aastas maksumaksjale kümneid miljoneid kroone odavam, kui kõiki neid andmebaase eraldi hallata,? sõnas Heidelberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing