Inno Tähismaa • 13. detsember 2001 kell 6:47

Haabersti hall jõudis Euroopa mõjukaimate areenide sekka

Kuu peale ametlikku avamist on Haabersti hall ehk nn Saku Suurhall jõudnud Euroopa mõjukaimate areenide sekka.

Praeguseks on Suurhalli külastanud 92 000 inimest ning toimunud on 33 eri üritust.

Esmalt võeti Saku Suurhall 30. novembril Milanos toimunud EAA (Euroopa Areenide Assotsiatsioon) aastakoosolekul vastu organisatsiooni täisliikmeks. Seejärel kuulutati täpselt samal päeval välja ka maineka ?Pollstar Concert Industry Award? 2001. aasta nominendid. ?International Venue of the Year? kategoorias on üheks kandidaadiks ka Saku Suurhall, võisteldes seal selliste tuntud areenide nagu näiteks Bercy areeniga Pariisist, FesthalleŽga Frankfurtist, Entertainment CentreŽga Sydneyst ning The Point Arenaga Dublinist.

EAA koondab endas nüüdseks 18 Euroopa tähtsaimat areeni 14 eri riigist. Assotsiatsiooni liikmeteks on näiteks sellised tuntud areenid nagu Wembley Arena Londonist, Hartwall Areena Helsinkist, Globen Stockholmist, Palau Sant Jordi Barcelonast jt. Ida-Euroopast on Saku Suurhall ainus, kes sellesse nimekirja kuulub. EAA põhieesmärgiks on luua rahvusvaheline võrk olulisematest areenidest, kes jagavad omavahel teadmisi, kogemusi ja informatsiooni ning osalevad ühiselt ka läbirääkimistel suuremate ürituste loomiseks või läbiviimiseks.

Saku Suurhall on Baltikumi kaasaegseim ning suurim universaalhall, mis valmis käesoleva aasta 25. oktoobril ning mille ehituslikuks maksumuseks on 210 miljonit krooni. Saku Suurhallis toimub aasta jooksul 120-130 eri üritust ning oodatav külastajate arv on 450 000 ? 500 000 inimest aastas. Halli aktsionärideks on 45% AS Lemminkäinen Eesti, 20% Tallinna Linn, 20% Eesti riik, 10% Eesti Korvpalliliit ja 5% Eesti Olümpiakomitee.

Hetkel kuum