Tarmo Rubeni miljonivõla arutlus lükkus edasi

ÄP Online 17. detsember 2001, 00:00

?Kostja taotlus on takistus, mida ei saa kõrvaldada kohtuistungil,? ütles kohtunik Ene Muts. ?Kohtul tuleb lahendada see taotlus määrusega, mida on õigus edasi kaevata.? Määruse kolmanda isiku kaasamise suhtes teeb kohus 24. detsembril.

Rubeni kaitsja, vandeadvokaat Andres Aavik ütles, et kuna Ruben sai laenu kustutamisega 2,5 miljonit krooni tulu, maksab ta maksuametile graafiku kohaselt tulumaksu. ?Kui kohus leiab, et ERA Panga hagi on põhjendatud, tekib olukord, kus maksuamet minetaks õiguse saada maksu ning oleks kohustatud tagasi maksma juba makstud maksud,? põhjendas Aavik maksuameti kaasamist protsessi.

Pankrotistunud ERA Pank nõuab majandusministeeriumi endiselt asekantslerilt ja Tallinna Sadama nõukogu endiselt esimehelt Tarmo Rubenilt tagasi laenu koos intresside ja viivistega 5,2 miljonit krooni.

ERA Panga aktsionäride üldkoosolek panga eksjuhi Andres Bergmanni isikus kustutas 28. augustil 1998. aastal ehk kuu aega enne ERA Panga tegevuse peatamist Tarmo Rubeni 2,5 miljoni krooni suuruse võla. ERA Gruppi kuulunud Polaris Vara juhatuse esimehena töötanud Rubeni 2,5 miljoni krooni suurune võlg on koos intresside ja viivistega suurenenud ligi 5,2 miljoni kroonini.

ERA Panga pankrotihaldurid leidsid, et Ruben on saanud laenu kustutamisega kingituse teiste võlausaldajate arvel ning esitasid laenu tagasinõudmiseks hagi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 12:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing