General Electric ootab tuleval aastal 18% kasumikasvu

18. detsember 2001, 11:23

General Electric Co teatas, et ettevõte täidab tänavu analüütikute poolt välja öeldud kasumiprognoosid ning järgmisel aastal kasvab kasum 18 protsenti, kirjutab The Wall Street Journal.

General Electricu juht Jeff Immelt möönis, et ees ootab globaalne energiaturu tagasiminek, kuid seda probleemi on võimalik lahendada.

Immelt teatas analüütikutele ja investoritele, et nõrk majanduskeskkond loob ettevõttele võimalused ülevõtmisteks ning uutele turgudele pääsemiseks.

'Meie tulud kasvavad sel aastal 11 protsendi võrra, seda vaatamata majanduslangusele ja 11.septembri terrorirünnakule ning oleme kinldad ka tuleviku suhtes,' lausus Immelt.

General Electric, mille tegevusalad ulatuvad finantsteenuste pakkumisest energia ning lennunduseni, teatas, et suudab täita analüütikute ootused, kes ootavad ettevõtte neljanda kvartali kasumiks 39 USA senti aktsia kohta, mis kogu selle aasta kasumi peaks tõstma 1,41 sendini aktsia kohta.

Järgmise aasta kasumiks ootab kontsern 1,65? 1,67 dollarit aktsia kohta, mis sisaldab endas 4?6 sendist võitu raamatupidamisreeglite muutmisest ning pensionivarade ümberhindamisest.

Isegi kui mitterahalised muutused välja arvata, peaks General Electricu kasum tuleval aastal kasvama 13?14%.

2003.aasta kohta kontsern konkreetset prognoosi ei avaldanud, märkides vaid, et ootab kasumi kasvuks enam kui 10%.

Analüütikute sõnul on Immelti avaldus turule positiivne uudis, sest seni oli kontsern avaldanud, et järgmise aasta kasum peaks ületama 10%, seega on 17?18% kasvunumbri avaldamine igati hea märk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing