Raivo Sormunen • 20. detsember 2001 kell 22:00

Börsipäeva käive üle 30 mln krooni

Kuigi kauplemisaktiivsus oli eile Tallinna börsil suhteliselt tavapärane, aitasid Hansapanga ja erastamisväärtpaberiga tehtud suured plokktehingud kergitada börsipäeva käibe viimase pooleteise kuu tugevaima 30,8 mln kroonini.

Aktsiate liikumissuunda arvestades oli turu meeleolu kergelt pessimistlik.

Peamiselt vaid suurte tehingute käigus kaubeldud Hansapanga aktsia taandus 1,1%, sulgudes 156 kroonil.

Sisuliselt tegi Tallinna börs eile tagasi Euroopa börside kolmapäevast langust, mis eile keskpäevaks oli juba stabiliseerunud. See annab mõningase viivitusega suuremaid aktsiaturge jälgivale kohalikule börsile ehk ka tänaseks päevaks stabiliseerumise lootust. Samas aga takistab aktsiaid tõusmast Eesti peaministri tagasiastumisega kaasnev mõningane poliitiline ebastabiilsus.

Üleeilsega sarnaselt väga tugevat kauplemisaktiivsust näidanud, kuid märgatava stabiliseerumise üle elanud erastamisväärtpaber sulgus 75,9 sendil, mis jäi kolmapäeval registreeritud kõigi aegade kõrgeimast EVP sulgemishinnast vaid 3,1% madalamaks.

Inimeste ostupaanikat erastamisväärtpaberi osas on põhjendatud nii oletatava maa maksustamishinna tõusust tingitud maa väljaostuhinna kerkimisega järgmisel aastal kui ka lähenevate riigimaade erastamise tähtajaga.

Turu suunaga vastupidiselt liikus eile juba kolmapäeval tugevnemise märke näidanud Merko Ehituse aktsia, mille hind peatus paari suure ostuhuvi tõendava tehingu käigus 41,80 kroonil ehk uuel kõrgtasemel pärast juulikuu keskpaika.

Hetkel kuum