Pärnu linnavolikogu üheksaliikmeline Isamaaliidu fraktsioon kavatseb volikogu 17. jaanuari istungil umbusaldada reformierakondlasest ja ärimehest linnapead Einar Keldrit.
Keldri toolijalgade saagijad leiavad, et linnapea eirab õigusakte ja lahendab ettevõtlusküsimusi erapoolikult. Veelgi enam: Härma kaubahoovi ja mitme jõeäärse kinnistu omanik Kelder olevat segamini ajanud enda äri- ja linnahuvid.
Olulisim umbusalduse puhul näib olevat Keldri tegevus Pärnu sadama ümber. Nimelt on volikogu otsustanud, et linna osalus ASis Pärnu Sadam võõrandatakse. Linnapea soovis volikogu heakskiiduta, et linna aktsiad vahetatakse sadama kanali vastu. Viimase haldamiseks moodustatakse linnaettevõte ning kogu tulu läheks linnakassasse.
Nüüd on tuul taas pöördunud ning linnale kuuluvaid sadama aktsiaid kavatseb võimuliit müüa alles pärast kaubasadama ümbersõidutee valmimist, mis on plaanis ehitada linnale makstavate dividendide eest. Sadama aktsiate eest pole linn kunagi dividende saanud. Samuti ei kajastu sadama aktsiatest saadav tulu Pärnu linna 2002. aasta eelarveprojektis.
Möödunud aasta lõpul seadis linnapea Kelder võimukoalitsiooni valiku ette, kas tema või sadam. Nii kukutati läbi sadama akvatooriumi piiride kooskõlastamine ja sadama passistamine, millega seati ohtu Pärnu sadama aastaringne tegutsemine.
Isamaaliitlaste umbusaldus volikogus läbi ei lähe. 17 häälest on kaheksa puudu ja koalitsioon kümme kuud enne valimisi linnapead üle parda visata ei taha. Kui just meer ise tagasi ei astu, nagu ta kuluaarides on ähvardanud.
Meediakära Reformierakonna ja linnapea isiku ümber on praegu Isamaaliidule piisav, et Pärnu valijaid vajalikule lainele häälestada.
Autor: Kalev Vilgats
Seotud lood
Küberründed sagenevad
Viimastel aastatel on pangateenused liikunud hoogsalt digilahenduste suunas. SEB ettevõtete segmendijuhi Maarja-Maria Aljase sõnul kasutab juba pea pool äriklientidest lisaks internetipangale ka mobiilipanka ja erinevaid pangaliideseid.