Ülo Toomsalu • 24. jaanuar 2002 kell 6:14

Haapsalu kavandab siseujula ehitamist

Haapsalu linnavalitsuse kava ehitada ujula võib seada linnale kohustuse, mille täitmiseks ei piisa raha, kirjutab Lääne Elu.

'Ma olen kogu aeg öelnud: selle asemel et ehitada Tallinna kunstimuuseum, tuleks igasse maakonnalinna ehitada ujula, spordisaal ja staadion,' ütles Haapsalu linnapea Urmas Sukles. 'Inimesed tahavad ujuda ja vees lõbutseda. Eesti on jõudnud staadiumisse, mil inimestel jääb raha üle, et tervisele mõelda.'

Urmas Suklese sõnul tahab linnavalitsus leida investori, kes ehitaks vana spordihoone kõrvale 25meetrise kuue ujumisraja, liuraja, laste- ja mullibasseiniga ujula. Hoones on veel saunad, kohvik ja aeroobikasaal.

Linnavalitsus soovib hoone ehitada munitsipaalliisinguga: investor ehitab ujula, linn võtab selle rendile ja ostab pikaajaliste rendimaksetega välja. Linnavalitsuse katta jäävad ujula jooksvad kulud. 'See on üks variant, mis pole lõplikult otsustatud,' ütles Sukles.

Tema sõnul seavad rendimaksed linnaeelarvele 'mõõduka koormuse'. 'Linn ei pea ujulaehitusse raha panema. Linn saab raha ujula haldamisest,' ütles Sukles. 'Kui läheb hästi, tasub ujula end ära. Rendimakse saab aastas olla alla kahe miljoni krooni, sest ujula teenib aastas kuni kaks miljonit.'

Sukles möönis, et ujula majandamise risk jääb linna kanda, kuid kinnitas, et miljonikroonine lisakohustus aastas ei käi linnale üle jõu.

Linnavalitsus kuulutas välja avalikud läbirääkimised, et leida ujula ehitaja. Läbirääkimiste tähtaeg on 4. veebruar.

Suklese sõnul on ehitamisest huvitatud kolm firmat. Ta ei soostunud neid nimetama, kuid kinnitas, et tema osalusega Heal nende seas ei ole.

Hetkel kuum