Tallinna börsi liideraktsiad jätkasid täna tasast, kuid sihipärast ülesronimist. Börsipäeva põhikäibe andsid taas tehingud Hansapanga aktsiatega, kuid tugeva panuse andis kaasa ka Rakvere Lihakombinaadi aktsiatega tehtud üle 2 mln krooni suurune plokktehing.
95,7% ulatuses Soome HK Ruokatalole kuuluva Rakvere LK aktsiatega tehti täna 282 000 aktsia suurune tehing hinnaga 7,25 krooni aktsia eest.
Kuna müüdi 0,7% aktsiapakist, mis klapib täpselt hetkel suuruselt ettevõtte kolmanda aktsionäri aktsiakogusega, võib arvata, et sammuke Rakvere LK börsilt lahkumise suunas on taas tehtud ja olemasolevate aktsionäride ring on ahtamaks tõmbunud.
Hansapanga aktsia kanda jäi aga siiski kaks kolmandikku börsipäeva 25 mln kroonisest päevakäibest. Väärtpaber sulgus 192,50 kroonil ehk 0,1% plussis.
Norma <GR#EE.NORMA> tõusis 0,7% ja peatus 61,20 kroonil.
Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia peatus juba 78,50 kroonil ehk 1,3% kõrgemal kui möödunud reedel. Kuigi väärtpaber liigub oma viimase kaheksa kuu kõrgeimatel tasemetel pole täna olnud aga eriti rõõmustamiseks põhjust Euroopa telekomisektoris.
Nõrkuseks annab põhjust reitinguagentuur Moody`s, kes kärpis France Telecomi võlakohustuste reitingu väljavaate negatiivseks ning investorite jätkuv mure ilustatud raamatupidamisaruannete pärast, mis muudab küsitavaks majandusaruannetesse uskumise.
Seotud lood
Eesti heaolu kasvu takistab vohav bürokraatia, napp ambitsioon ning ohjeldamatult paisunud riigi kulutused – nii arvavad 5. märtsil toimuval majanduskonverentsil
“Tuulelohe lend 2025” esinevad tippjuhid ja ettevõtjad.