Ülo Toomsalu • 26. veebruar 2002 kell 6:11

Võru linnavalitsus tahab suuremat maja

Võru linnavalitsus, kellele Jüri tänava hoone kitsaks on jäänud, peab plaani kolida Vabaduse väljaku juures asuvasse muusikakooli, kuna see nõukogudeaegne parteikomitee maja on suurem ning vastab büroohoone nõuetele, kirjutab Võrumaa Teataja.

Linnapea Tõnu Jõgi sõnul on Jüri tn 11 maja linnavalitsusele kitsaks jäänud, ametkonnad asuvad üle linna laiali ning tõenäoliselt tuleb linnavalitsuses tulevikus ametikohti juurde luua.

Linnavalitsuse hoonel on mitmeid puudusi. Peale ruumikitsikuse vaevab selle töötajaid ventilatsioonipuudusest tulenev värske õhu puudus, pole võimalik avada aknaid, suvel kõrvetab päike.

Jõgi sõnul on ametnike olukorra parandamiseks mitmeid võimalusi. Esimene võimalus on kolida muusikakooli, kuna see hoone on ehitatud büroohooneks. Teine võimalus on viia linnavalitsus majja Lembitu tn 2, mis tuleks büroohooneks kohandada. Kolmas võimalus on linnavalitsuse praegune maja ümber ehitada.

?Selle maja [Jüri 11] tehniline seisukord on vilets,? ütles abilinna Andres Kõiv. Hoonel tuleks välja vahetada kütte- ja elektrisüsteem, soojustada katus ning pinna juurdesaamiseks maja ümber ehitada.

Linnaametnikel on kitsas käes, sest üht kabinetti tuleb kahel-kolmel ametnikul jagada. See on Kõivu sõnul tekitanud olukorra, kus ühes ruumis arutatakse korraga kõva häälega mitut erinevat asja ning kõik on häiritud. Linnavalitsuses töötab kokku ligi 40 inimest, juurde on lähiajal kavas palgata neli-viis ametnikku.

Võru linnavolikogus valitsevad kolimise asjus positiivsed meeleolud. ?Linnale on vaja imposantset esindushoonet. See hoone on tegelikult olemas, muusikakoolile on vaja otsida selleks sobiv hoone,? on öelnud volikogu liige Tõnu Anton.

Linnavalitsuse kolimise maksumus pole teada. ?Hetkel on seda raske öelda,? lausus Andres Kõiv. Tema sõnul tuleb väljakolimiseks koostada eraldi projekt, kus kulud välja toodaks.

Hetkel kuum