Ülo Toomsalu • 27. märts 2002 kell 6:02

EPL: Vene erakonnad ühinevad valimisteks

Neli vene erakonda saavutasid Tallinnas kokkuleppe ühise liidu moodustamiseks tänavu sügisel toimuvateks kohalikeks valimisteks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Valimisliidu moodustavad vene erakondade ümarlauda kuuluvad Vene Erakond Eestis, Eestimaa Ühendatud Rahvapartei, Vene Ühtsuspartei ja partei Eestimaa Ühtsus.

ES Turu-uuringute ASi juht Juhan Kivirähk märkis, et seekordne kohalike omavalitsuste volikogude valimiste kampaania on eriline selles mõttes, et kasvab vahetult üle riigikogu valimiste kampaaniaks.

?Selles mõttes on ühine tegutsemine tark otsus. Sest ehkki mitmetes olulistes omavalitsustes, näiteks Tallinnas ja Kirde-Eesti linnades, võiks vene poliitikutel olla edulootust ka eraldi tegutsedes, on riigikogu valimistel senisest suurema esindatuse võitmiseks ainus võimalus koostöös,? ütles Kivirähk.

Kivirähu hinnangul oli ühise tegutsemise otsus tehtud just kevadisi valimisi silmas pidades. ?Venekeelne poliitiline maastik on ju mõttetult killustatud. Tervelt viis parteid on ikka liig mis liig,? möönis ta.

Vene Erakonna Eestis liider Nikolai Maspanov ütles, et esialgu nimetatakse uut ühendust Eestimaa vene parteide valimisliiduks, kuid lähiajal saab liit enesele ühe sellesse kuuluva erakonna nime.

Hetkel kuum