Ülo Toomsalu • 25. aprill 2002 kell 6:46

Pärnu PM: Harrastuskalastajad püüavad Pärnu rannikumere ahvenast tühjaks

Harrastuskalastajaist tirgutajad on tänavu kolme kuuga välja püüdnud paarkümmend korda rohkem ahvenat kui kutselised kalurid.

Nii Pärnumaa keskkonnateenistuse kalanduse peaspetsialisti Mart Arula kui kalastajate klubi esimehe Arvo Pajusalu arvates tuleks harrastuslikku püüki kiiresti piirata, kuni meres veel on, mida püüda, kirjutab Pärnu Postimees.

Keskkonnateenistuses kokku löödud tänavuse rannapüügi esimese kolme kuu püüginumbrid näitavad, et tulemus 81 tonni on mullusega võrreldes küll kasvanud tervelt 164 protsenti, ent asjad pole sellele vaatamata roosilised.

Et kohapüügikeeld kehtestati tänavu mullusest varem, on kohapüük vähenenud mulluselt 19,6 tonnilt 16,6 tonnile.

Kutseliste kalurite ahvenasaak kasvas küll üle kahe korra, 8,1 tonnilt 17,8 tonnile, kuid jääb ikka naeruväärselt väikseks.

Mereinstituudi Pärnu välibaasi juhataja Heli ?pilev leiab, et Pärnu lahe ahvenavaru on Eesti teiste piirkondadega võrreldes märksa paremas seisus tänu sellele, et siin ei või peene silmaga võrkudega püüda. Nii säästab koha kaitsmiseks tehtud piirang kenasti ka ahvenat.

See ei tähenda sugugi, et ahven oleks kaitstud. Pärnu kalastajate klubi esimees Arvo Pajusalu leiab, et kuna harrastajatele lasti ahvenapüük piiranguteta vabaks, on ahvenavaru Pärnu rannikumeres suuremas ohus kui kunagi varem.

Klubi andmeil püüdsid tirgutajad aasta esimese kolme kuuga merest välja umbes 350 tonni ahvenat. Kui seda kogust kutseliste kalurite armetu 17,6 tonniga võrrelda, tekib küsimus, kes püüdjaist kutselisem on.

Pajusalu rääkis, et tirgutajad püüdsid tänavu aasta alguses ahvenat välja rohkem kui mullu kogu aastaga. Siis oli püüdjate arv kalastuskaardi lisalehega piiratud ja püüdjate arv tänu sellele tükk maad väiksem.

Hetkel kuum