Ülo Toomsalu • 29. august 2002 kell 6:06

EPL: Narkomaane tapnud uimasti müüjad astuvad kohtu ette

Tallinna narkopolitsei annab kohtu alla esimese grupi sünteetilise heroiini müüjaid, kelle tegevuse tõttu suri umbes kümme narkomaani.

?Fentanüüliga (sünteetiline heroiin - toim) seoses on meil uurimisel kümme kriminaalasja, kuid see on esimene, mis prokuratuuri saadetakse,? ütles narkogrupi uurimisjuht Ulvi Tamming Eesti Päevalehele.

Uimastiäri süüdistusega kohtu ette astuva viisiku liider on 33aastane mees, kellele allusid Tallinnas kolm uimastimüügikohta ? kaks korterit ja kelder.

Dokumentide järgi küll eestlane, kuid ainult vene keelt kõnelev organisaator ise narkootikume ei tarvita ja tunneb uurija sõnul muret, et ei saa vahi all viibides jõusaalis sporti tegemas käia.

Varem viiel korral varguse, relvastatud röövi ja kohtumajas politseikonvoi käest põgenemise eest kriminaalkorras karistatud mehe ülesanne oli uimastite hankimine ning müügikohtade ja müüjate leidmine.

Kurioosumina käivitas ta suurima müügipunkti politseiprefektuuri peamajast umbes saja meetri kaugusele jäävas Kappeli tänava puumajas, mis nädal pärast asjaosaliste vahistamist maha põletati.

Organisaator eitab süüd ja keeldub avaldamast, kellelt ta uimasteid hankis.

Hetkel kuum