Sirje Niitra • 20. oktoober 2002 kell 23:33

Pärnus kindlad koalitsioonipartnerid Kesk- ja Reformierakond

Ehkki Res Publica edu lõi Pärnu linnas kaardid mõnevõrra segi, on kindlad koalitsioonipartnerid endiselt Kesk- ja Reformierakond.

Kesk- ja Reformierakond saavad Pärnus enda kätte 18 kohta 33-liikmelises volikogus. Kas nad võtavad koalitsiooni teisena hääli saanud Res Publica või Isamaaliidu või hoopis Eestimaa Ühinenud Rahvapartei, selgub mõne päeva pärast.

Nii Kesk- kui Reformierakonna valimisplatvormid sisaldavad Pärnus aastaid pooleli seisva haigla valmis ehitamist ning spordibaaside rajamist, samuti lapse sünnitoetuse tõstmist 2000 kroonini.

Keskerakond soovib rajada Pärnu kesklinna uue silla ning taastada regulaarse ja kiire rongiliikluse nii Tallinna kui Riiaga. Plaanis on ka alternatiivne kaubasadam. Valimisplatvorm sisaldab veel lubadust toetada väikeettevõtlust ja keeldu ehitada Pärnusse imetuid plekk-karpe. Linnale kuuluvad sanatooriumid peavad jääma linnale, et seal saaksid käia ka linna enda elanikud. 'Oleme kategooriliselt vastu linnale kuuluvate taastusravikeskuste ja ASi Pärnu Vesi müügile,' seisab valimislubadustes. Veel taahetakse panna linnavara senisest paremini linna hüvanguks teenima.

Reformierakond lubas valimiste ehitada Paikusele linna prügila, lõpetada VIA Baltica Pärnu linna läbiva lõigu rekonstrueerimine ja Vana-Pärnu ümbersõidutee ehituse. Neljandiku linna investeeringumahust lubab erakond panna haridusobjektidele. Uusi töökohti loovate ettevõtjate toetamiseks soovib Reformierakond anda neile Pärnu linnas soodustingimustel maad.

Hetkel kuum