Ülo Toomsalu • 22. oktoober 2002 kell 6:17

PM: Ministrid eelistavad Toompead tööle kohalikes volikogudes

Peaaegu kõik valimistel kaksikliidu parteidele hääli püüdnud ministrid hülgavad neile valijate poolt usaldatud mandaadid volikogudes.

Ainsana polnud valimistel võidetud volinikuametist loobumist eilseks kinnitanud keskerakondlasest rahvastikuminister Eldar Efendijev, kes tõi tsentriparteile Narvas 250 häält, kirjutab Postimees.

Pealinnas rohkem kui 2000 häält kogunud Efendijevi parteikaaslase, sotisaalminister Siiri Oviiri hinnangul pole aga pärast võidukat kandideerimist saadikukoha hülgamises mitte midagi imelikku.

?Pole oluline, kas volikogus on Siiri või Sirje,? lausus Oviir. ?Meil on erakondlikud, mitte persoonivalimised ja erakonnad hakkavad linna elu korraldama.?

Ainsa Reformierakonna ministrina kohaliku omavalitsuse volikokku pääsenud justiitsminister Raski sõnul ei tohiks rohkem kui 1500 tema poolt hääletanud tallinlast ennast petetuna tunda. Mina olen Reformierakonna maskott, loosung ning olen seda algusest peale sellisena ka deklareerinud, tähendas ta.

Kuigi kõik ministrid kavatsevad märtsis toimuvatel valimistel kandideerida ka Riigikokku, poleks näiteks Keskerakonda kuuluval siseministril Ain Seppikul ebaedu korral midagi Tallinna voliniku kohale naasmise vastu.

?Ministriks ma ju tulingi Tallinna volikogust,? meenutas Seppik. ?Kuigi selle koosseisuga ei kujune elu seal vist enam nii huvitavaks, igatsen ma volikogu väga taga!?

Erinevalt varasematest valimiskordadest puudub nii Seppikul, Oviiril, Raskil kui ka kõigil nende kolleegidel võimalus volikogudesse naasta pärast seda, kui saadikumandaadist on juba kord loobutud.

Pühapäeval jõustunud seadusemuudatuste kohaselt seisab ministrite ees nüüdsest lihtne valik - kui asute tööle volikogus, loobute tööst riigi valitsuses, ning kui tahate Toompeale edasi jääda, on saadikukoht jäädavalt kadunud.

Hetkel kuum