Ülo Toomsalu • 22. oktoober 2002 kell 6:42

Võrumaa Teataja: Võru linnapea koht veel lahtine

Valimisliidu Kodulinn võit Võru linnavolikogu valimistel ei taga selle esinumbrile Andres Kõivule veel linnapea ametikohta.

Volikogus enamuse saavutamiseks tuleb Kodulinnal luua liit vähemalt ühe erakonnaga, kelle nõudmiseks võib olla linnapea koht, kirjutab Võrumaa Teataja.

?Lähipäevad on läbirääkimiste aeg, usun, et teemaks on ametikohad, persoonid,? ütles eile Andres Kõiv. Ametikohad, mille jagamise üle läbi rääkima hakatakse, on tema sõnul linnapea, linnavalitsuse liikmete, volikogu esimehe ja aseesimehe ning volikogu komisjonide esimehe koht.

Kõiv soovib isiklikult, et linna ettevõtete, ASide Võru Vesi ja Võru Soojus nõukogu kohad jääksid poliitikast eemale. Ettevõtted on tema sõnul olukorras, kus neile on tarvis stabiilsust.

Linnapeakandidaadina reklaamitud Andres Kõiv sai Võrus nimekirjakaaslase Ivari Padari järel teise valimistulemuse ehk 347 häält. Kas on võimalus, et Kõiv jääb linnapea kohast ilma?

?See võimalus on teoreetiliselt olemas,? ütles Kõiv. Kui teisi võimalusi võimuliidu moodustamiseks pole, võib Kõiv linnapea kohast loobuda. Alternatiiviks oleks Kõivu sõnul sel juhul üheksa kohaga opositsiooni jääda ning pooleli olevad projektid uutele tegijatele jätta.

Kodulinna üks läbirääkijaid, volikogu esimehe kandidaadina reklaamitud Ivari Padar ei pea võimalikuks loobuda linnapea ja volikogu esimehe kohast, kuna Kodulinna võit oli siiski teistest peajagu suurem.

Võrus teiseks jäänud, volikogus neli kohta saanud Reformierakond polnud eile oma nõudmistes veel selgusele jõudnud. Erakonna esinumbri Ando Hageli sõnul on Kodulinnaga räägitud küll üldist juttu, kuid konkreetset pakkumist pole tehtud.

Hetkel kuum