Tiit Reinart • 31. oktoober 2002 kell 10:14

Maksuamet: ettevõtjate tulemuspalga mõju käsitlevad süüdistused emotsionaalsed

Ettevõtjate süüdistused on rohkem emotsionaalset laadi, kommenteerib Maret Ambur maksuametist kolmapäeval Äripäevas ilmunud artiklit.

Äripäeva artiklit ettevõtjate pretensioonidest maksuameti aadressil saab lugeda <#siit=http://www.aripaev.ee/2264/uud_uudidx_226401.html>.

Et kaubandus- tööstuskoja ja ettevõtjate süüdistused ei ole põhjendatud, näitab selgesti näiteks ühe süüdistusena on välja toodud asjaolu, et ettekirjutusele vastamiseks jäetakse väga lühike, vastamiseks pea võimatuks muutev aeg, kirjutab maksuameti juriidilise osakonna juhataja Maret Ambur homses Äripäevas.

Selline väide on täiesti põhjendamatu, kuna aeg ettekirjutusele või maksuotsusele vastamiseks tuleneb otseselt seadusest ning on ühtne kõigile isikutele - vaide või kaebuse esitamiseks on see 30 päeva alates haldusakti kättesaamisest. Selline tähtaeg kehtib kõigile avaliku võimu poolt välja antavatele haldusaktidele, olgu see siis Maksuameti maksuotsus, linnavalitsuse korraldus või mõne muu asutuse poolt tehtud otsus, kirjutab Ambur.

Homme kohtuvad kaubandus-tööstuskoja esindajad maksuametiga ettevõtjate süüdistuste arutamiseks.

Hetkel kuum