Viktoria Korpan • 4. november 2002 kell 9:35

EMT ja ET traadita internet maksab detsembrist ligi 500 kr kuus

EMT ja Eesti Telefon toovad turule ühise traadita internetiühenduse fikseeritud kuutasuga, liitumise tasu on 118 krooni ja kuutasu on 495 krooni.

EMT ja Eesti Telefon toovad alates 2. detsembrist turule ühise traadita internetiühenduse, mis võimaldab fikseeritud kuutasu eest kasutada piiramatult internetti kõikjal Eestis, teatasid ettevõtted.

EMT arendus- ja tehnoloogiadirektori Tõnu Grünbergi sõnul on traadita interneti nime kandev teenus eelkõige suunatud mobiilsetele kaugtöötajale, kellel süle- või pihuarvuti on esmane töövahend ning kelle jaoks on oluline ka juurdepääs internetile või ettevõtte sisevõrgule. 'Eestis on praegu umbes 35 000 kaugtöötajat, kel on vajadus selle teenuse järele,' hindas ta.

Eesti Telefoni andmeside- ja internetitalituse direktori Olav Harjo sõnul võimaldab uus traadita internetiühendus kasutada väga kiiret internetti läbilaskevõimega kuni 2 megabitti sekundis WLANi (Wireless Local Area Network) levialades ning kõikjal üle Eesti väiksema kiirusega internetti läbilaskevõimega kuni 54 kilobitti sekundis GPRS (General Packet Radio Service) vahendusel. 'Et tagatud oleks maksimaalne turvalisus kaugtöö tegemisel, pakume klientidele lisaks ka virtuaalse privaatvõrgu (IP-VPN) teenust,' lisas Harjo.

Traadita interneti teenusega liitunud ei maksa WLAN/GPRS võrgukaardiga GPRSi mahupõhist hinda, vaid kõik kulutused on kaetud kuumaksuga. 'Sisuliselt tähendab see kuumaksuga GPRS-paketi turuletoomist teatud sihtgrupile ehk traadita interneti teenuse kasutajatele,' märkis Grünberg.

Klient peab teenuse kasutamiseks sõlmima vaid ühe lepingu ning ta saab ise valida, kas hakkab arveid saama Eesti Telefonilt või EMT-lt.

Hetkel on WLANi levialad Rohuküla, Virtsu, Heltermaa ja Kuivastu praamisadamates, Pirita Jahisadamas, Tallinnas Saku Suurhallis, Raekoja platsil, Vabaduse väljakul, Grand Hotel Tallinnas, Reval Hotel"i hotellides Central, Park, ExpressHotel ja Olümpia ning Scandic gruppi kuuluvates hotellides Palace ja St.Petersbourg, samuti Rannahotellis Pärnus ja Scandic Hotel Karupesas Otepääl. WLANi leviala kasvab pidevalt. GPRS-levi katab 99% Eestist.

Traadita internetiühenduse kasutamiseks on vaja süle- või pihuarvuti varustada WLAN võrgukaardi või ühendada GPRS-telefoniga või lisada arvutile ainult WLAN/GPRS võrgukaart. Kliendid, kes kasutavad kontorites traadita kohtvõrku, saavad kasutada teenust olemasolevate võrgukaartidega.

Teenuse kasutamiseks vajalikke paroolikaarte saab Esmofoni või Hallo teenindusbüroodest.

Hetkel kuum