13. november 2002 kell 22:00

USA tippjuhid ootavad nõrka majandust

?Meie maa majanduse taastamine pole olnud tugev,? ütles organisatsiooni juht, International Paperi juhatuse esimees John T. Dillon. ?Juhatuste esimehed ei näe meie küsitluse järgi olukorra olulist paranemist 2003. aastal.?

Enamik firmajuhte ootab tuleval aastal töötajate arvu vähenemist, kapitalikulutuste jäämist praegusele tasemele ning USA majanduse nõrkust ehk 2 või madalamat kasvu.

Eile kohtusid Washingtonis organisatsiooni liikmed, et arutada majanduse olukorda ja seda, mida nad saaksid selles osas ära teha. Küsitluse tulemused saadeti Valgesse Majja ja USA Kongressile.

?Ma arvan, et mõningaid lisastiimuleid on vaja,? ütles Dillon. ?Kui majandus kasvab 2, ei suuda me paranada tööhõivet.?

71 küsitletutest ootab tuleval aastal vähemalt 5 müügi kasvu. Dilloni sõnul ei piisa sellest, et hoogustada kapitalikulutusi, mille kasv on olnud negatiivne kaks aastat. Firmad ei ole suutelised tõstma hindu, mis mõjub kasumlikkusele.

60 küsitletutest ootab, et nende firmade töötajate arv väheneb 2003. aastal keskmiselt 3,8, samas kui 28 ootab palgalehel olijate arvu jäämist praegusele tasemele. Vaid 11 ootab töötajate arvu kasvu.

57 ootab firma kapitalikulutuste jäämist 2003. aastal 2002. aasta tasemele. 24 ootab kulutuste kahanemist ja 19 kasvu.

64 ootab majanduse vähem kui 2 kasvu 2003. aasta plaane tehes. 36 ootab majanduse 2 või kiiremat kasvu. USA majandus on kasvanud viimasel aastakümnel keskmiselt 3,2 aastas.

71 küsitletutest ootab müügi kasvu, 19 müügi jäämist selle aasta tasemele ja 9 kahanemist.

USA majandus kasvas septembris lõppenud kvartalis 3,1. Samas näitavad viimased numbrid, nagu tarbimine, tarbijausaldus ja tööpuudus, et majanduskasv on aeglustunud. Paljud ootavad selles kvartalis USA majanduse alla 2protsendist kasvu.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum