Ülo Toomsalu • 15. november 2002 kell 6:01

EPL: Tartu Ülikooli õppehoones kukkus loengu ajal lagi alla

Tartu Ülikooli tudengite seas Marxi majaks kutsutavas hoones kukkus eile loengu ajal laest alla poole meetri suurune tükk krohvi.

Hommikul sotsiaalpoliitilise filosoofia loengut kuulanud ning õnnetuskohast vaid kahe meetri kaugusel istunud neljanda kursuse ajakirjandustudengi Tiina Ansipi sõnul oli tudengite seas ehmatus päris suur, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Istusin vaid kaks pingirida eespool, kuid mantlid olid õpilased sinna pannud ? need olid krohvi ja tolmu täis,? lausus ta.

Loeng jätkus, kuid õigest õppetööst ei tulnud enam midagi välja.

?Laest on näha, et kohe-kohe on kukkumas veel paari meetri jagu krohvi,? märkis Ansip. ?Rääkisimegi omavahel, et kui lagi praguneb edasi, siis on loengus istekoha valimine nagu vene rulett.?

Lagunenud koridoride, räämas aknaraamide ning katkise katusega maja vajab ammu remonti. Kohast, kus suured krohvitükid alla kukkusid, on näha pehkinud laelauad.

Ühe anonüümseks jääda soovinud üliõpilasneiu sõnul oleks auditooriumi laest kukkunud kivid pähe langedes isegi tappa võinud. ?Need olid ikka suured ja rasked kivid,? ütles ta. ?Õnneks ei istunud tagumistes pinkides sel ajal kedagi. Kui ma oleksin selle kiviga pähe saanud, siis kardan, et ma praegu enam ei elaks.?

Hetkel kuum