Ülar Lauk • 27. november 2002 kell 11:38

Norilski Nikel ostab kuulsa jalgpalliklubi

Norilski Nikel tahab osta Venemaa kõrgliigas mängiva Moskva jalgpalliklubi Torpedo-Zil ja võimalik, et viib selle Krasnojarskisse.

Vene oligarhid tunnevad üha enam huvi investeerimisest sporti, kirjutab Vedomosti.

Holding Interros, kuhu kuulub ka Norilski Nikel, on tuntud oma spordiprojektidega -omab vene kuulsaimat korvpalliklubi CSKA ning samanimelise hokiklubi aktsiate kontrollpaketti.

Praegu kuulub jalgpalliklubi Torpedo-Zil"i aktsiate kontrollpakett Moskva linnavalitsusele, aktsionärid on ise avaldanud soovi klubi maha müüa.

Vedomosti läbirääkimistele lähedalseisev allikas teatas, et Torpedo-Zil"i soovivad osta mitu struktuuri. Venemaa jalgpallikoondise mäned?eri Aleksander T?ernovi arvates on ainsaks reaalseks pretendendiks Norilski Nikel. Moskva linnavalitsus on Norilski pakkumisele juba positiivse resolutsiooni andnud, ütles T?ernov.

Vedomosti vestluspartnerite sõnul on jutt võistkonna brändi, mängijate ja koha ostmisest kõrgliigas. Torpedo spordibaas uusi omanikke ei huvita, kuna klubi kavatsetakse üle viia Krasnojarskisse.

Krasnojarski uus kuberner Aleksander Hloponin on inimene Norilski Nikeli aktsionäride meeskonna hulgast, rääkis allikas Vedomostile ning on loogiline, et klubi registreeritakse just seal.

<#Vedomosti=http://www.vedomosti.ru/stories/2002/11/27-55-03.html>

Hetkel kuum