Ülo Toomsalu • 27. november 2002 kell 7:00

SLÕL: Imperaatori luksusvagun sõidab esimesele Moskva-reisile

3,5 miljonit krooni maksma läinud luksusvagun Imperaatori Salong sõidab täna õhtul kell 16.55 Moskvasse.

?Proovisõidud on tehtud ja täna sõidab vagun Moskvasse,' ütles Edelaraudtee Halduse juht Neddy Kramer eile SL Õhtulehele. Suure idanaabri pealinnast naaseb Imperaatori Salong reede hommikul, tuues kaasa hulga kuulsusi.

?Võib-olla keegi vahetub, kuid enamik lubatuist tuleb,» loodab Kramer. Kindlasti peaksid Tallinnasse saabuma kinotegelased Ljubov Tolkalina, Aleksandr Mitta ja kultuuriministeeriumi filmindusosakonna juht Sergei Lazaruk. ?Jegor Kont?alovski tuleb ilmselt ka. Nii vähemalt väidab viimane info,? lisas Kramer.

Riigitegelastest on Eesti Päevalehe andmetel oodata kindralstaabi endist asejuhatajat Valeri Manilovit ja Gennadi Kulikut presidendi administratsioonist.

Luksusvagun Imperatori Salong hakkab Tallinna ja Moskva vahet sõitma tavalise reisirongi koosseisus. ?Lausa iga päev vist mitte,? tunnistas Kramer. ?Kui ühtegi piletit või kupeed luksvagunisse müüdud pole, siis seda rongi koosseisu ei haagita.?

Vagunis on kolm kupeed ? hõbedane, sinine ja roheline ? ning nendesse mahub kokku kuus täiskasvanud inimest. Kaasa saab võtta ka lapsi.

Pileti hinda ei osanud Edelaraudtee eile veel öelda, kindlasti aga hakkab see konkureerima äriklassi lennukipiletite hindadega, sest sisaldab kalleid sööke ja jooke.

Praegu maksab lend Moskvasse Estonian Airi äriklassis 2000?4000 krooni. Edelaraudtee rongi luksuskupees saab kohale 1445 krooniga.

Hetkel kuum