Inno Tähismaa • 29. november 2002 kell 15:36

Greenpeace esindaja Muugal: takistame laeva väljumist oma kehaga

Takistame laeva väljumist Muuga sadamast oma kehaga, ütles Greenpeace esindaja telefoni teel Äripäevale.

Keskkonnakaitseorganisatsiooni Greenpeace esindaja, rootslanna Pernilla Svenberg ütles, et laeva väljumist takistab umbes 20 inimest. ?Meil on üks inimene juba laeval,? ütles Svenberg.

Svenberg ja tema kolleegid Greenpeace`ist peatasid täna firma Crown Resources laeva Byzantio, kuivõrd see võib ohustada keskkonda reostamisega. Samale kompaniile kuuluv laev Prestige uppus möödunud nädalal Hispaania ranniku ääres. Laev murdus pooleks ja merre sattus korraga 15-20 000 tonni naftat. Laevas oli kokku 70 000 tonni naftat.

Svenberg ütles, et laeva väljumise takistuseks on vette lastud kummipaadid. Ta ütles, et laeva väljumist takistatakse niikaua, kui võimalik. Näiteks maikuus takistati sarnase juhtumi puhul laeva väljumist Rootsi Norrköpingi sadamast kolm päeva. Seal polnud tegemist naftaga, vaid laevaga, mis reostas Läänemerd. Aktsioon lõppes sellega, et laeva ei kasutatud enam.

Svenberg ütles, et kui politsei kohale tuleb, siis seletatakse asi ära, aga ei loobuta laeva väljumise takistamisest. Vägivalda Greenpeace tema sõnul ei kasuta. Samuti ei seata ohtu inimeste elusid.

Svenbergi sõnul on Muuga sadamas Greenpeace`i aktivistid Rootsist, Soomest, Norrast ja Eestist.

Hetkel kuum