10. detsember 2002 kell 22:00

Koolitusi asjaarmastajatele ja spetsialistidele

Sel nädalal jagub koolitusvõimalusi nii asjaarmastajatele, kes saavad õppida toole restaureerima, kui ka erialaspetsialistidele ? seekord on vaatluse all kütte- ja ventilatsioonisüsteemid.

Säästva Renoveerimise Infokeskuse Planeedi tänava praktikabaasis saab sel reedel ja laupäeval osa võtta lõppeva aasta viimasest koolitusest ? nimelt õppida vanu toole korda tegema. Huvilisi juhendavad üle kümneaastase mööbli restaureerimise kogemusega mehed ?T&M Töötoast?.

Säästva Renoveerimise Infokeskuse hing Tarmo Elvisto nendib, et kui tegemist on vana mööbli teemaga, siis puutuvad inimesed nähtavasti kõige rohkem just toolidega kokku. ?Mõlemal päeval 2 korda 2 tundi on minimaalne aeg, et restaureerimismeistrite juhendamisel need protsessid läbi vaadata, mis tooli restaureerimiseks vajalikud,? leiab Elvisto ning lisab, et selle ajaga peaks õpihuvilised suutma nii palju teadmisi omandada, et vana tooli korda tegemisega ise hakkama saavad.

Soovijad võivad kodust kaasa võtta ka restaureerimist vajava tooli, mille kõpitsemiseks saab meistritelt nõu küsida.

TTÜ auditooriumis astub neljapäeval kuulajate ette väliseestlasest professor Enno Abel Rootsist, kes peab kolmetunnise ettekande kütte- ja ventilatsioonisüsteemide valikust.

Teet Tark Kütte-Ventilatsiooniinseneride ühendusest iseloomustab loenguteemat järgmiselt: ?Sisekliima kujundamisel tasub rohkem mõelda välisõhu parameetritele (kas on soe või külm ning kui pikalt just sellise kliimaga perioode esineb) ning vastavalt sellele saab optimeerida sisekliima kujundamise süsteeme?.

Üritus on mõeldud erialaspetsialistidele.

Äripäev ootab infot Eestis toimuvate erinevate ehitusteemaliste seminaride, koolituste, workshopide kohta meiliaadressile [email protected]

Hetkel kuum