Tarmo Riisenberg • 18. detsember 2002 kell 22:00

Universaalne valuutakonverter tuleb turistile appi

Tänu euroraha kasutuselevõtule ei tule Euroopas ring reisides enam teada erinevate riikide valuutakursse siinse krooni suhtes. Küll tuleb aga probleeme valuutakursside arvutamisega ette just väljaspoole Euroopat reisides.

Lihtsam variant on muidugi võtta lahti värske Äripäev ja vaadata vajalike rahaühikute valuutakursse sealt, kuid kõiki valuutasid ei pruugi nii siiski leida. Sellisel juhul tuleb appi Universaalne Valuutakonverter, mis aitab leida vajaliku valuuta kursi näiteks USA dollari või euro suhtes.

Konverteri kasutamiseks tuleb valida teid huvitava valuuta nimi ja kogus ning valuuta, millesse te soovite selle konverteerida. Piisab vaid ühest klahvivajutusest ja soovitud summa ongi olemas.

Lehekülje eeliseks on see, et seal kasutatakse värskeimaid valuutakursse, nii et pole põhjust karta, et kunagi küll edukalt töötanud lehekülg vahepeal ajast maha oleks jäänud.

Kokku on lehekülje nimistutes üle 180 erineva valuuta, teiste seas loomulikult ka siinne kroon. Kahjuks pole eesti kroon küll leitav esilehekülje valuutakalkulaatoris, vaid tema leidmiseks tuleb liikuda ühele alalehele.

Soovi korral pakub lehekülg välja ka võimaluse liituda e-posti listiga, mille liikmetele saadetakse neid huvitava valuuta igapäevane kurss.

www.xe.com/ucc

Hetkel kuum