Andres Kärssin • 2. jaanuar 2003 kell 10:23

Rautakesko siinne juht Peeter Raudsepp lahkub ametist

Rautakesko ASi juht Peeter Raudsepp lahkub ametist, ehituskaupluste keti juhtimine jätkub ettevõtte Soome peakorterist.

'Täna lõpetan oma ametilepingu Rautakesko ASiga,' ütles Peeter Raudsepp. Ta märkis, et tegemist pole töötaja ja tööandja vahelise erimeelsusega, vaid tema lahkumine tegevjuhi kohalt ettevõtte praegusesesse arengujärku jõudes oli sisuliselt ette teada.

'Selle 3,5 aastaga, mil olen tööl olnud, sai ühest Eesti 'suurfirmast' rahvusvahelise keti väike osa Eestis,' lausus Raudsepp, lisades, et seoses siinse juhtimismõju vähenemisega pole Rautakeskol enam Eestis vaja endisel kujul juhtimisorganisatsiooni ning tegevjuhti. 'Alates 2000. aastast käis töö juhtimisfunktsiooni ühendamiseks Rautakeskoga Soomes.'

Raudsepa sõnul nõuab küll Eesti seadus, et ettevõttel peab olema juhataja, kuid selle asja edasine korraldamine jääb Rautakesko enda teha. Ta lausus, et sarnaselt Eestiga on Rautakesko juba muutnud ettevõtte juhtimisstruktuuri Rootsis, kus tegutseb kohapeal ainult üks müügiesindaja.

'Kui 1999.aastal tööle tulin, siis oli esimeseks asjaks firma müük Keskole, see õnnestus mais 2000,' rääkis Raudsepp. 'Seejärel toimus saneerimine ning siis alustasin kauplusteketi väljaehitamist.' See protsess on tema sõnul veel käimas - veebruaris avab uksed uus kauplus Pärnus. Lisaks viitas Rausepp ka uue kaubamärgi lansseerimisele ja kliendilojaalsusprogrammi käivitamisele.

Hetkel kuum