Kaido Einama • 12. veebruar 2003 kell 10:06

Hanza.net võib jätta kasutaja andmed arvutis kõrvalistele nähtavaks

Hanza.neti internetipanga külastamisest võib jääda arvuti kõvakettale fail, mis paljastab kõrvalistele isikutele kasutaja andmed ja konto info.

Juhul, kui arvutis, mida internetipanga külastaja kasutab, on lubatud lehekülgede salvestamine nende kiiremaks vaatamiseks (cache), salvestatakse kõvakettale ka Hanza.neti leheküljed, kust pärast võivad kõik sama arvuti kasutajad vaadata i-panga kasutaja kontoinfot, näiteks arveldusi ja kontojääki ning muud isiklikku infot.

Turvarisk avastati esmaspäeval Leedu Hansabankase internetipangas, sellest kirjutanud Verslo Ziniose ajakirjanik ütles Äripäevale, et sama probleem esineb ka eestikeelses Hanza.neti versioonis, kuid ei esine Leedu teise suurema, VB Internetas internetipanga kasutamisel.

Hanza.netti täna kasutades selgus, et tõepoolest, standardsete Internet Exploreri turvaseadete korral jääb kõvakettale info kontoseisust, ülekannetest ja isiklikust informatsioonist alles ka siis, kui internetipangast lahkuda.

Turvariski aitab kaotada Internet Exploreri seadete muutmine: valides Internet Options --> Advanced, tuleb märkida linnukesega lahter Do not save encrypted pages on disk ees.

Hetkel kuum