Ülo Toomsalu • 27. veebruar 2003 kell 7:00

Virumaa Teataja: Riik annab Sagadi hotelli rendile

Uue metsaseaduse kohaselt ei saa Riigimetsa Majandamise Keskus enam turismiteenuseid pakkuda, seetõttu annab ta osa Sagadi mõisast rendile.

Rendipakkumisele läheb muu hulgas karjakastell, kus asuvad praegu hotell, restoran ja loodus- ning metsamuuseum. Samuti valitsejamaja, kus asub hostel. Osa hooneid rendib keskus välja osaliselt. Sagadi mõisa härrastemaja praegune rendikonkurss ei puuduta, kirjutab Virumaa Teataja.

Sagadi hotelli töötajad ärevust ei tunne ning peavad rendikonkurssi asjade normaalseks käiguks ja kavatsevad hotelli hoopis laiendada.

RMK kinnisvara direktori Villy Sudemäe sõnul tingis rendileandmise valitsuse otsus selle kohta, et Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) lõpetab tasuliste puhketeenuste osutamise. ?Hotelliteenused seda ju on,? ütles Sudemäe. ?Tõtt öeldes oleme kõige sellega omajagu hiljaks jäänud.?

Igasugused sehkendamised riigile kuuluvate mõisate ümber on avalikkuse ettevaatlikuks teinud. Sudemäe rahustas, et riik oma valdustest rendileandmisega ei loobu, metsa- ja koolituskeskus jääb Sagadisse püsima ja edaspidi hakkab tegutsema turismimajandusele spetsialiseeruv äriühing. ?Selle loomine vajab ettevalmistamist ja võtab omajagu aega,? märkis kinnisvaraga tegelev direktor.

Sagadi mõisakompleksi ajalooliselt kõige väärtuslikum hoone on härrastemaja. Kõrvalhoone müüridele rajatud hotelli ja selle alumisel korrusel olevate ekspositsiooniruumide näol on tegu rekonstruktsiooniga.

Hotell vajab Villy Sudemäe sõnul hädasti laiendamist, et 40kohaline bussitäis rahvast majutatud saaks. Direktor rääkis, et hotellikompleksi ekspositsiooniruumides asuv metsamuuseum on võimalik kokkuleppel rentnikuga mujale viia.

Hetkel kuum