Erik Samel • 30 märts 2003

Karjääriinfo

Alates sellest Juhtimisest avaldame karjääri-alaseid nõuandeid. Igas Juhtimises annab ARIKO ReServi juhatuse esimees Igor Päss nõu paarile-kolmele inimesele, kes mõtlevad uue ameti peale.

Kui oled huvitatud enda kohta info saamisest, saada oma senise töökogemuse ja täienduskoolituste mõnelauseline kirjeldus e-postiaadressil erik.samel@aripaev.ee hiljemalt 10. aprilliks. Valiku tegemisel on kriteeriumiks, et vastus pakuks huvi paljudele lugejatele. Järgnevalt on toodud paar näitenõuannet.

Olen töötanud 4 aastat rahvusvahelises kontsernis administratiivset ja müügitööd tehes. Töö on huvitav, kuid töötasu ei rahulda mind. Nüüd soovitakse mind edutada. Uus tegevus hõlmaks kõiki Balti riike. Sellega kaasneks väike palgatõus, ca 15, kuid töökoormust arvan kasvavat 1,5?2 korda. Olen 32aastane. Oman MBA kraadi. Töökeelteks eesti, inglise, soome ja vene keel. Millised karjäärivõimalusi ja palgapakkumisi oleks mul oodata tööotsijana?

Igor Päss:

Juhul kui töö teid huvitab, aga pakutav palgatase uuel ametikohal ei vasta teie ootustele, siis soovitan teil eelkõige seda teemat tööandjaga arutada ja selgitada oma ootusi.

Samuti soovitan hinnata firma poolt teile täiendavalt pakutavaid lisaboonuseid, kindlasti edasise (rahvusvahelise) karjääri ja täienduskoolituse võimalusi.

Kui analüüsi tulemusena otsustate siiski töökohta vahetada, siis kirjeldatud kogemusega on teie väljavaated head, sest võite kandideerida nii kohalikesse kui ka rahvusvahelistesse ettevõtetesse.

Rahvusvahelistes kontsernides on palgatasemed tavaliselt kõrgemad kui sarnastes Eesti ettevõtetes. Paremaid tingimusi pakuvad teile ettevõtted, kus saate senise tööga sarnast tegevust jätkata, sh konkurendid.

Ning ärge unustage karjäärikavandamist ning elukestvat õpet!

Põhipalgatase võib olla 14 000?18 000 krooni (bruto).

Lõpetasin 2 aastat tagasi TTÜ (BBA). Olen 24aastane ning olen töötanud 2,5 aastat väikese OÜ pearaamatupidajana. Nüüd soovin vahetada töökohta, teha karjääri.

Arvestades minu haridust ja kogemusi, siis millise palgaga ma saaksin arvestada mõnes uues ettevõttes pearaamatupidajana töötades?

Eelkõige soovitan mõelda edasisele hariduse täiendamisele (MBA), mis annab suuremad võimalused karjääri kujundamisel ka rahvusvahelistes firmades. Püüdke otsustada, kas teid köidab enam raamatupidamine või finantsjuhtimine ja sellest lähtuvalt planeerida oma järgnevaid samme.

Hetkel, jätkates tööd pearaamatupidajana mõnes suuremas firmas, võite arvestada palgatasemega 7000?9000 krooni (bruto).

Hetkel kuum