23. aprill 2003 kell 12:51

Börsiülevaade: Norma kasumikukkumist ei võetud südamesse

Täna hommikul sügavast puhaskasumi langusest raporteerinud Norma aktsia püsis Tallinna börsil üllatavalt tugevana.

Vaid 0,2 mln krooni eest kaubeldud väärtpaber langes 71,97 kroonini ehk möödunud kolmapäevase sulgemistasemeni. Kaotust päevaga 2,3%.

Võib loota, et homseks on Norma kvartaliraport jõudnud laiema publikuni ning väärtpaberi aktiivsus kasvab.

Ehkki Norma käive ja kasum langes möödunud aasta esimese kvartaliga võrreldes vastavalt 10% ja 48% annab aktsia tugevus mõista, et investorid usuvad ettevõtte olukorra paranemisse lähitulevikus.

Kindlasti on investoritel suur soov saada endale ka dividende, mis moodustavad praegusest aktsiahinnast ligi 7%. Neid tuleb aga mõnda aega oodata, kuna aktsionäride koosolek, mis ostab dividendide saatuse, koguneb alles kuu aja pärast.

Normast erinevalt liikus täna aga teine kvartaliraportiga välja tulnud ettevõte, milleks oli Viisnurk. Puidutöötleja eelmise aasta väike kahjum asendus marginaalse kasumiga, kuid käibes näitas ettevõtte ligi 12%st tõusu.

Väärtpaberi hinnanoteeringud tõsteti päevaga paari protsendi jagu ülespoole. Aktsia sulgus 33,64 kroonil ehk 4,9% plussis.

Enamus päevakäibest tegi sarnaselt teisipäevaga Harju Elekter, mille ostetud aktsiaid ei omanud täna enam esimest päeva dividendiõigust.

Täna alanud kvartalitulemuste hooaeg jätkub uhkelt juba homme, mil tulemused teeb teatavaks Eesti Telekom.

Hetkel kuum