Peeter Raidla • 23. aprill 2003 kell 13:00

Muinsuskaitse protestib Pärnusse kavandatud kõrghoone vastu

Muinsuskaitse ei ole nõus Pärnu muinsuskaitsevööndisse 26-korruselise kõrghoone ehitamisega, kirjutas Postimees Online.

Muinsuskaitseameti arhitektuurimälestiste peainspektor Hain Toss ütles Raadio Pärnule, et kaitsevööndi, kuhu jääb ka Pikk tn 12, ülesandeks on tagada sujuv miljööline üleminek ümbritsevalt hoonestuselt muinsuskaitsealale ning vältida sinna kõrguselt sobimatute ehitiste rajamist.

Arhitektuurimälestiste ekspertnõukogus leiti eelmise aasta aprillis toimunud arutluse käigus, et niisugust kõrghoonet ei tohiks Pikk 12 püstitada. Sinna kerkiv hoone võiks olla 3-4 korruseline.

Muinsuskaitseseadusega on määratud, et kaitsevööndit käsitleva detailplaneeringu lähtetingimused ja detailplaneeringud tuleb kooskõlastada muinsuskaitseametiga.

Linnavalitsuse planeerimisameti juhataja Raul Täkker ütles Raadio Pärnule, et muinsuskaitseameti nõusolek pole hädavajalik. Sellisele seisukohale jõudis linnavalitsus peale kohtumist keskkonnaministeeriumi planeeringute osakonna juhataja Jüri Lassiga.

Oma nõusolekut kõrghoone ehituseks pole andnud ka lennuamet, kuna Pärnu Lennuväljal puuduvad piisavad navigatsiooniseadmed, mis tagaksid lennuohutuse.

Hetkel kuum